Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Halkevleri Yaz Okulları Bursa'da başladı

Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri'nin ortaklaşa düzenlediği yoksul mahallelerde ücretsiz derslerin verildiği Halkevleri Yaz Okulları, bu yıl 1 Temmuz tarihiyle Bursa'da beş şubede derslerine başladı.

Halkevleri Yaz Okulları Bursa'da başladı

 

 

Türkiye'de 8 yıldır devam eden Yaz Okulları projesiyle ücretsiz, bilimsel, eğlenceli bir eğitim yoluyla çocuklar, yaz aylarında Halkevleri şubelerinde yaratıcılıklarını ortaya koyuyor. Eğlenceli bilimden müziğe, felsefeden yüzmeye, matematikten İngilizceye kadar 6-13 yaş arası çocuklara ders veriliyor. Dün akşam Bursa Baro Lokali'nde  bir gönüllü öğretmenler ile bir basın toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen basın toplantısında Halkevleri adına konuşma yapan Zafer Algül " Bizler öncelikle bu yürüttüğümüz çalışmayla her geçen yıl daha fazla gönüllü öğretmeni daha çok çocukla bir araya getiriyoruz. Bu yaptığımız çalışmanın aslında doğruluğunu ve ileriki yıllarda daha bir çok yerde yapabileceğimizin göstergesidir" diye konuştu.

Halkevleri Yaz Okulları geçtiğimiz yıl üç yerde çalışmalarını yürütmüştü. Bu yıl ise Nilüfer Halkevi, Yıldırım Halkevi, Ataevler Hacı Bektaş-i Veli Derneği, Esenevler Pir Sultan Abdal Derneği ve Görükle Kolektif Kazım Koyuncu Sanat Sokağı olmak üzere beş ayrı noktada dersler devam ediyor. 1-27 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan çalışmaların sonunda yapılacak şenliklerle Yaz Okulları kapanışını gerçekleştirecek.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!