Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Halkbank, Bursalı sanayicilere müjdeyi verdi

Halkbank, Bursalı iş adamlarıyla bir araya geldi. Halkbank Bursa'da toplam ticari kredilerini 14,6 milyar TL'ye taşıdığını açıklarken Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen Güncel Ekonomi, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi Paneli'ne katılan Halkbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, Bursalı iş insanlarına Bankanın yeni ürünleri hakkında bilgi verdi.

Halkbank, Bursalı sanayicilere müjdeyi verdi

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN / BURSADA BUGÜN

BTSO Akademi'nin davetlisi olarak işletme temsilcileriyle bir araya gelen HasanTuncay, firma temsilcilerine güncel ekonomiye dair değerlendirmelerini sunduğu panelde, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi hakkında bilgiler verdi.

Bursalı sanayicilerin yaptıkları güçlü yatırımlarla kenti önemli bir istihdam ve ihracat merkezi haline getirdiğini ve Halkbank'ın Bursalı firmaların finansman ihtiyacının karşılanmasına özel bir önem verdiğini belirten Tuncay, "Son 5 yılda ticari kredilerimizi yüzde 28 oranında artırdığımız ve toplam ticari kredilerimizi yılın ilk çeyreğinde 14,6 milyar TL'ye taşıdığımız Bursa'da sanayinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Bursa'da başta otomotiv, tekstil ve makine olmak üzere stratejik sektörlerde faaliyet gösteren tüm firmaların, bankamızın sunduğu kredi imkânlarından uygun koşullarda yararlanabilmesini arzu ediyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızın güçlü destekçisi olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın davetiyle katıldığımız panelde firmaların talep ve beklentilerini dinledik, onlara ihtiyaçlarına özel ürünlerimizi aktardık. Firmaların artan ilgisiyle, yılın ikinci yarısında Bursa'daki pazar payımızı daha da yukarı taşıyacağız" diye konuştu.

İvme finansman paketi ve ekonomi değer kredisine ilişkin açıklamalarda da bulunan Tuncay, "Hammadde ve ara malı imalatı, makine imalatı ve tarım olmak üzere üç ana faaliyet alanına üç kamu bankasının katılımıyla yılsonuna kadar 30 milyar TL'lik bir finansman desteğini öngören paket kapsamında makine imalatı ve hammadde-aramalı imalatı konularında yatırımı olan firmalara finans desteği sağlanıyor. KOBİ ve KOBİ Dışı işletmelere 50 milyon liraya kadar kredi imkânı sağlayan Ekonomi Değer Kredisi, enflasyona endeksli değişken faiz imkânı sunuyor. TÜİK tarafından açıklanan Yıllık TÜFE değişim oranlarını baz alan kredilerde, faiz oranları kredi kullandırım tarihinden itibaren 6 ayda bir güncelleniyor" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!