Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Halep'te iki gündür silah ve bomba sesleri azaldı

Suriye'ye muhtemel müdahale tartışmaları devam ederken, Halep'te son iki gündür silah ve bomba sesleri duyulmayacak kadar azaldı.

Halep'te iki gündür silah ve bomba sesleri azaldı

 

Suriye'ye yönelik müdahale tartışmalarının artması üzerine Halep'te günlerdir devam eden yoğun çatışmalar durma noktasına geldi.

Kentte son iki gündür silah ve bomba sesleri duyulmayacak kadar azalırken, tarafların müdahalenin ne şekilde olacağını merak ettiği belirtiliyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, müdahale sırasında silah depolarına karşı olası saldırı ihtimaline karşı önlem alan muhalifler, Esed ordusunun zayıflaması durumunda büyük çapta operasyon yapmayı planlıyor.

Çatışmaların en yoğun yaşandığı eski Halep bölgesinde silahlar sustu

Muhaliflerin Halep kırsalını ele geçirmesinin ardından eski Halep bölgesinde çatışmalar durma aşamasına geldi.

Muhalifler özellikle Emevi Camisi çevresinde konuşlanmış vaziyette beklerken, Esed askerleri çatışmaları tek yönlü sürdürmüyor. Aylardır top ve havan saldırısına maruz kalan cami çevresinde iki gündür hakim olan sessizliğin müdahale kararının ardından yeniden bozulabileceği ifade ediliyor.

Kerm el Cebel ve Selahaddin bölgesinde de sessizlik hakim

Muhtemel askeri saldırıda ABD'nin nasıl bir yol izleyeceği ve muhalif gruplara karşı tavrının ne olacağı sorusunun gizliliğini koruması nedeniyle şiddetli çatışmaların meydana geldiği Kerm el Cebel ve Selahaddin bölgesinde de silah sesleri kesildi.

Öte yandan, kentin büyük bölümünün muhaliflerin eline geçmesinin ardından kente geri dönen halk da olası askeri müdahalenin kendilerine zarar vermesinden endişe ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!