Hakurk temiz, sıra Kandil'de!

Kandil harekâtı öncesi Hakurk Vadisi'nin alınmasıyla terör örgütü PKK'nın bu bölgedeki can damarı kesildi. Dün de Kandil'de 14 önemli nokta vuruldu

Hakurk temiz, sıra Kandil'de!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın "Kandil, Sincar'a operasyon başlattık" açıklamasından sonra gözler, Afrin operasyonunun da komutanı olan 2'nci OrduKomutanı İsmail Metin Temel'in idaresinde yürütülen Kandil operasyonuna çevrildi. Kandil harekâtı öncesi Irak'ın kuzeyindeki Hakurk Vadisi'nin alınmasıyla PKK'nın bölgedeki can damarı kesildi. Dün de Kandil'de 14 önemli nokta vurularak, teröristlerin kullandığı barınma alanları ve silah depoları yok edildi. PKK terör örgütünün 35 yıllık komuta merkezi olarak bilinen Kandil Dağına yönelik harekât planının ayrıntıları ortaya çıktı. 

TSK bu kapsamda önce Hakurk'u hedef aldı ve 10 Mart 2018'de güvenlik güçleri sessiz sedasız karadan Irak'ın kuzeyindeki Hakurk kampına yönelik operasyona başladı. Hakurk Vadisinde 90 günü aşkın süreden beri devam eden hava destekli kara operasyonunda önemli sonuçlar elde edildi ve teröristlerin Kandil'le bağlantısı kesildi. Bugüne kadar hep hava harekâtlarıyla sınırlı kalan Hakurk'a 1995'ten sonra ilk kez yapılan kapsamlı operasyona hazırlıksız yakalanan PKK'lı teröristler ağır kayıplar verdi. Hakurk bölgesinde yaklaşık 250 terörist etkisiz hale getirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!