HAKKIMI YEDİLER 7. SIRAYA KOYDULAR

MHP'li aday televizyonda gözyaşlarına boğuldu.

HAKKIMI YEDİLER 7. SIRAYA KOYDULAR

MHP Adana Milletvekili ve 7. sıra milletvekili adayı Kürşat Atılgan, katıldığı bir yerel televizyon programında adaylık konusunda kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek gözyaşlarına boğuldu. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin MHP'nin elinden gitmesinden sorumlu tutulduğu için seçimlerde 7'inci sıradan aday gösterilerek kendisine bedel ödettirildiğini iddia eden Atılgan, "Bu parti benim babamın partisi" dedi.

Tuğgenerallikten emekli olduktan sonra siyasete atılan ve 2007'deki seçimlerde MHP'den Adana Milletvekili seçilen Kürşat Atılgan, yerel Akdeniz Televizyonu'nda canlı yayınlanan Hodri Meydan programına katıldı. 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde 7'inci sıradan aday gösterilmesinin çok zoruna gittiğini değişik örneklerle anlatan Atılgan, listelerin açıklanması ve birtakım iddiaların gündeme gelmesinin ardından, konuyla ilgili olarak Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı'na haber gönderdiğini belirterek, "İstifa etmeyi düşündüğümü bizzat kendisine ilettim ancak davama zarar vermemek için şimdilik istifa etmediğimin de altını çizdim" şeklinde konuştu.


''SİLAHIM OLSA APO'YU ÇEKER VURURDUM''
Atılgan, Şam'da askeri ateşe olarak görev yaptığı dönemde bölücü örgüt elebaşı Abdullah Öcalan ile aynı apartmanda oturduğu yönündeki iddialara da yeniden cevap verdi. Bu iddiaların doğru olmadığını ifade eden Atılgan, "Şam'da Abdullah Öcalan ile asansörde karşılaşsaydınız ne yapardınız" sorusuna ise "Silahım yoktu ama silahım olsa, her halde çeker vururdum" diye cevap verdi. Atılgan, Öcalan'a yönelik suikastı engellediği suçlamasını da kabul etmedi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Baba partisi olduğunu belirttiği MHP'ye 1965'de girdiğini söyleyen Atılgan, "Babam, MHP öncesinde MÇP'nin de ilçe başkanıydı. Babam bu partiye ve davaya hizmet ederken biz de ona eşlik ettik. Ailemin tüm fertleri, bu davanın isimsiz kahramanları olarak hayatlarını geçirdi. Ailede milletvekilliği yapmış olan tek kişi benim. Bundan sonra da isimsiz bir kahraman olarak partime ve bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim" derken gözleri doldu. Kendini toparlamak için proğram yapımcısından süre isteyen Atılgan, gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı. Atılgan, mendille sık sık akan gözyaşlarını sildi.
HABERTÜRK 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!