Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hakkari'de ımplant tedavisine başlandı

HAKKARİ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde bundan sonra implant (yapay diş kökü) ile tedavi yapılabilecek.

Hakkari'de ımplant tedavisine başlandı

Günlük ortalama 200 hastaya diş tedavisi yapılan merkezde ilk implant uygulaması da gerçekleştirildi. İlk etapta 3 hastaya implant yaptıklarını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Hakan Türk,"İmplant yaptığmız hastaların protez dişlerini 3 ay içinde takacağız. Hastalarımızın bundan sonra başka illere implant için gitmesine gerek kalmadı" dedi.

Hakkari Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde görevli 3'ü kadın 8 diş hekimi günde ortamlama 200 hastanın diş muayenesini yapıyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Türk, Hakkari'de oturanların dişlerini implant yapabilmek için bugüne kadar en yakın Van'a gittiklerini, artık bu tedavinin Hakkari'deki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde yapıldığını söyledi. İlk implant uygulaması yapılan Furkan Yakar ile Hakkari Devlet Hastanesi Biyo-Kimya uzmanı Mehemet Türkan, Hakkari'de ilk kez böyle bir hizmetin verilmesinde son derece memnun olduklarını söyledi. Başhekim Türk ise, böyle bir hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Gelen 3 hastamıza implatı yerleştirdik, dikişlerini yaptık. 3 ay sonra da diş protezleri yapılacak. Bu hizmetin buraya gemesinde katkısı olan Hastane Genel Sekreteri Vakkas Özmercan başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bizim için güzel bir olay, büyük bir olay. Bununla ilgili İstanbul'da eğitim de aldık. İmplantı taktıktan sonra 3 ay beklememiz gerekiyor. Daha sonra da gerekli röntgen ve tetkikler yapıldıktan sonra dişleri yerleştiriyoruz. Şu an 8 diş hekimimiz var. Günlük ortalama 200 hastayı bakılıyor."

HAKKARİ'YE GELMEK İSTEMEYEN DOKTORLARA ÇAĞRI'

Türk, olanakları açısından Türkiye'nin en avantajlı merkezlerinden birisinin Hakkari Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olduğunu belirtirken, kente gelmek istemeyen doktorlara da çağrıda bulundu. Türk, "İlimizde herhangi bir problem, sıkıntı yok. Bütün hekim arkadaşlarımızı buraya davet ediyorum. Gelsip, görsünler. Çalışma ortamlarının ne kadar iyi olduğunu kendileri de görecekler. Hepsine gönlümüz açık. Hepsini buraya bekliyoruz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!