Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hafif uyku hayat kurtardı

Rize'de duyduğu sesle uyanıp "ne oluyor" diye bakan genç kız, evinden dışarı çıktı. Bu sırada heyelan olacağını fark eden genç kız, iki kardeşiyle birlikte dışarı çıkarak ölümden döndü.

Hafif uyku hayat kurtardı

Rize'ye bağlı Karasu Köyü Güneyler Mahallesi'ndeki heyelanda, üç kişi son anda enkaz altında kalmaktan kurtuldu. Yahya Güney ve Bayram Güney kardeşlere ait evde heyelan meydana geldi. Gün boyu etkili olan şiddetli yağmur sonucu tek katlı evin arkasında kopan toprak kütlesi evin üzerine çöktü. Ev kısmen yıkılırken evin içerisinde bulunan Nazmiye Güney, Yahya Güney ve Bayram Güney isimli kardeşler evin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

ÇIKAN SESLER ÜZERİNE UYANDI

Nazmiye Güney, uyuduğu sırada duyduğu sesler üzerine uyanarak ne olup bittiğini anlamak için evinden çıktığı sırada heyelanın geldiğini fark ederek diğer iki kardeşinin de evden çıkmasını sağladı. Güney, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şiddetli yağmur yağıyordu. Duyduğum sesle uyandım. Sesin nereden geldiğini anlamak için evden çıkıp baktığımda heyelanın geldiğini fark ederek ağabeylerimi uyandırıp evden çıkmalarını sağladım. Evden çıkmamız ile heyelan evin üzerine çöktü."

Yahya Güney, son anda kurtulduklarını belirterek geceyi ateş yakarak bahçede geçirdiklerini bugün bir komşularının yanına sığınacaklarını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!