Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, yaptığı yazılı açıklama ile emekliliğini istediğini duyurdu.

Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

Başsavcı Hadi Salihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "İstanbul Bölge  Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmaktayken bugün  mesleğimden ayrılmak üzere emeklilik talebiyle Adalet Bakanlığı'na başvuru  dilekçesini göndermiş bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.

Görevi süresince Erzincan, Çankırı ve Kahramanmaraş ile 1991'den beri  de İstanbul'da görev yaptığını aktaran Salihoğlu, "Düşündüğümde çok iyi bir  tercih yaparak bu güzel mesleği seçtiğimi düşünüyorum. Gerçekten dolu dolu 40  sene nice iyi ve kötü olaylarla karşılaşarak hizmetimizi sadece Allah rızası için  kanunların gereğini korkusuzca yerine getirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Salihoğlu, bugün de ailesinin onayı ile görevi bırakma ve emekli  olma ihtiyacı hissettiğini belirterek, açıklamasında şunları kaydetti:

"Görevim süresince kimseye kin ve garezle ve düşmanlıkla hareket  etmedim. Makamın kapısına gelen herkesi ama herkesi 'Hoş geldin.' diyerek  karşıladım, kendilerini dinledim, adalet ve hukuk içinde yardımcı oldum.  Birdenbire emekli olmak insanların aklına soru işareti getirse de gönül rahatlığı  içinde arkama baktığımda aydınlık yüzler gördüm ve bu şekilde emekliliğe karar  verdim. Kendisi ile birlikte görev yapmaktan onur duyduğum Cumhurbaşkanım Sayın  Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'ye, değerli Bakanım Abdulhamit Gül'e, Hakimler ve  Savcılar Kurulu'nun çok değerli başkan ve üyelerine saygı ve sevgilerimi sunarak  görevimden huzurlu bir şekilde ayrılıyor, herkese ayrı ayrı başarı ve  hürmetlerimi sunuyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!