HACIOĞLU: KADINLAR TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Ayşe Hacıoğlu, seçim çalışmalarını Yıldırım'da sürdürdü. İncirli ve Tayyareci Mehmet Ali caddelerinde esnafla bir araya gelen Ayşe Hacıoğlu, vatandaşların sıkıntılarını dinledi

HACIOĞLU: KADINLAR TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ

AK Parti'nin 8,5 yıllık iktidarı döneminde her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da pek çok başarıya imza attığını söyleyen Milletvekili Adayı Ayşe Hacıoğlu, "2002'de yüzde 44 seviyesinde olan Merkez Bankası gecelik faiz oranını, 2010 yılında yüzde 1,50'ye düşürdük. Yine 2002 yılında yüzde 29,7 olan enflasyon oranı, bugün AK Parti iktidarı ile tek haneli rakamlara geriledi. Yani yıllardır belimizi büken enflasyonu tam 5 kat azalttık. Ekonomide yaşanan bu disiplini taviz vermeden sürdüreceğiz ve Türkiye'deki istikrar ortamını bozmayacağız" dedi.
EKONOMİK İSTİKRAR
AK Parti'nin 2023'ü hedefleyen bir parti olduğunu dile getiren Ayşe Hacıoğlu, "Bugün, bütün temel ekonomik göstergeleri olumlu seyreden, enerjisini yeniden kazanmış, hedeflerini yenilemiş ve 2023 hedefini dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek olarak belirlemiş bir Türkiye var. İstihdam öncelikli konumuz. İstiyoruz ki eli iş tutan bütün vatandaşlarımıza bir ekmek kapısı yaratabilelim. Çok şükür kriz boyunca istihdamımız azalmadı. 2010 yılı boyunca 1 milyon 317 bin vatandaşımıza istihdam sağladık. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'te ihracat hedefimiz 500 milyar dolar. Daha düşük enflasyon ve daha düşük faiz oranı hedeflerimiz arasında" diye konuştu.
Mahalle halkı ve esnaftan yoğun ilgi gören Hacıoğlu, AK Parti iktidarı ile Türkiye'de 8,5 yıldır güzel şeyler olduğunu ve bir istikrar ortamının yakalandığının altını çizerek, "Ülkemizde var olan bu istikrarın sürmesi ve daha da ileriye gitmesi için 12 Haziran günü sizden destek bekliyorum" dedi.
KADINLAR TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ...
Esnaf ziyareti sırasında DSP Yıldırım İlçe Teşkilatı'nı da es geçmeyen AK Parti Milletvekili Adayı Ayşe Hacıoğlu, daha sonra Yıldırım Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'ni ziyaret ederek merkezin sorumlusu Gülay Elkırmış'tan bilgi aldı. Kadınların eğitiminin önemine değinen Ayşe Hacıoğlu, "Haydi Kızlar Okula kampanyamız ile 350 bin kızımız okullu oldu. Kadınların eğitimi bizim için her şeyden önemli. Çünkü eğitimli bir kadın hem çalışıp ekonomik anlamda ailesine katkı sağlar hem kendi ayakları üzerinde daha güvenle durur. Türkiye'nin geleceği olan çocukları da yetiştirenler kadınlardır. Kadınlarımızı eğiterek, Türkiye'nin geleceğine daha da güvenle bakabiliriz" diye konuştu.
AK Parti Milletvekili Adayı Ayşe Hacıoğlu, Yıldırım'da bir de ev ziyareti gerçekleştirdi. Merve Öztürk ve komşularıyla bir araya gelen Hacıoğlu, kadın gözüyle Türkiye'nin sıkıntılarını dinledi. Kadınlarla keyifli bir sohbet gerçekleştiren Hacıoğlu, 12 Haziran seçimleri için destek de istedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!