Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hacettepe'den ince mesaj

Hacettepe Üniversitesi mezuniyet töreninde AKP'nin ''Faşist'' benzetmesi yaptığı 10. Yıl marşı çaldı. Veliler öğretim üyeleri ve öğrenciler marşa eşlik etti.

Hacettepe'den ince mesaj

Hacettepe Üniversitesinin mezuniyet töreninde, AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner'in ''Faşist'' benzetmesi yaptığı 10. Yıl marşı çaldı. Veliler, öğretim üyeleri ve öğrenciler, yüksek volümle çalan marşa eşlik ederken, diplomalar da öğretim üyeleri tarafından dağıtıldı.

Hacettepe Üiversitesinde Edebiyat Fakültesine bağlı Türk-Alman-İngiliz-Amerikan- Fransız  Dili ve Edebiyatı, Antropoloji, Arkeoloji, Bilgi ve Belge Yönetimi. Çağdaş Türk Lehçeleri, Felsefe, Psikoloji, Mütercim Tercümanlık, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih ve Türk Halk Bilimi bölümlerini bitirenlere törenle diplomaları verildi.

''HEPİMİZ TOMAYIZ''
Beytepe Kampüsü anfi tiyatroda yapılan törene, öğretim üyelerinin yanı sıra mezun öğrencilerin çok sayıdaki yakını da katıldı. İsimleri okunan öğrenciler kürsüye, Gezi Parkı olaylarını protesto eden pankartlar ve 10. Yıl marşı eşliğinde geldiler. Diplomalarını öğretim üyelerinden aldılar.

Aralarında türbanlı öğrencilerin de bulunduğu yeni mezunların, ''Hepimiz Toplumsal Mücadele Aracıyız, Kars'daki Ucubeyi Kim Kırdı?  Barok Bu İşleri Tayyeap'' yazılı pankartlar taşıdıkları da görüldü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!