Hac kuraları çekildi, işte sonuçlar

1 milyondan fazla hacı adayının beklediği kuraların sonucu belli oldu.

Hac kuraları çekildi, işte sonuçlar

Bir milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kuraları çekildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda elektronik ortamda yapılan kura çekim törenine, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katıldı.
Hacı adaylarının salonda ve ekranları başında heyecanla izlediği kura çekim töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, kurada ismi çıkmayan hacı adaylarının üzülmemesi gerektiğini söyleyerek, "Öyle hüzünler vardır ki onların hüznü, Allah katında sevinenlerin sevincinden daha sevimlidir." dedi.
"Gidebilmenin imkânını yakalamanın sevinci ile gidememenin yüreğinizde oluşturduğu hüzün arasında hiçbir fark yok. Hatta bazen gidememenin o hüznü, Allah katında gidebilmenin sevincinden daha değerlidir. Çok büyük bir zatın Kâbetullah'ta arkadaşlarına bir tavsiyesi olmuştur. Demiştir ki, 'Buraya kadar gelip özlememektense, hiç gelmeyip uzaklarda özlemle yaşamayı tercih ederim.' Ben, şimdiden bütün kardeşlerime özellikle şunu ifade etmek istiyorum: Cenâb-ı Hakkın, yıllarca kuralara girip de gidemeyen kardeşlerimizden bu görevin sorumluluğunu alacağından hiçbir endişeniz olmasın. Sevgili Peygamberimizin belirlediği bir ilkeye göre, 'Ameller, ancak niyetlere göredir. Herkese ancak niyet ettiğinin karşılığı vardır.' Burada mühim olan sizin niyetinizdir. Ve sizin yüreğinizde var olan o sevginin o hüznün hiçbir zaman eksik olmamasıdır."

MÜJDE BAŞKAN GÖRMEZ'DEN
Diyanet İşleri Başkanı olarak en çok zorlandığı konulardan birinin müracaat eden herkesi hacca götürememek olduğunu ve bunun hüznünü yaşadığını söyleyen Başkan Görmez, gittiği her şehirde hacı adaylarının önüne çıkıp ağlayarak kendisine sitem ettiğini ve kendisini de ağlattığını aktardı.
Birçok ülkenin sistemini incelediklerini ve katsayılı kura sisteminin en doğru ve en adil sistem olduğunu belirlediklerini kaydeden Başkan Görmez, 2007 yılında başlayan bu sistemin önümüzdeki yıl 7. yılını dolduracağını hatırlatarak, 7 yıl arka arkaya kuraya girip de ismi çıkmayan hacı adaylarının ondan sonraki yıl kuraya girmeksizin hacca götürüleceğini müjdeledi.

İŞTE KURA SONUÇLARI İÇİN ONLİNE ADRES
Hacı adayları, bugün saat 21:00'dan itibaren çekilişin sonuçlarını internetten de öğrenebilecek. Hacı adaylarının internetten çekiliş sonuçlarını saat 21:00'dan sonra öğrenebileceği adres ise şu:

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Yılanların Öcü 1. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 8. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014