Güvenli İnternete 70 bin kişi geçti

Cep telefonlarından kısa mesaj atarak Güvenli İnternet Hizmetine geçiş yoğun ilgi gördü.

Güvenli İnternete 70 bin kişi geçti

Bir GSM operatörünün gerekli alt yapıyı oluşturduktan sonra kullanıcılarına duyurmasının ardından geçen bir haftada 70 bin abone kısa mesaj atarak Güvenli İnternet Hizmetine geçti.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa Mesaj ile başvuruyu hem mobil kullanıcılar hem de evlerinde İnternet kullanan, sabit hat sahipleri de yapabildiğini belirterek şunları kaydetti:
"Kısa mesaj ile başvurunun kolaylığı Güvenli İnternet Hizmetine geçişleri de hızlandırdı. Altyapısını tamamlayan bir mobil operatörümüz geçtiğimiz hafta kullanıcılarına kısa mesaj ile Güvenli İnternet Hizmetinden faydalanmaya başlayabileceklerini duyurmuştu. Bir hafta içinde bu operatörden 70 bin abone daha Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaya başladı. Ayrıca, sabit İnternet hizmeti sunan bir operatörümüz de Kısa Mesaj ile Güvenli İnternet işlemlerini başlattı. İnternet kullanıcıları sisteme kayıtlı cep telefonu numaralarından diledikleri zaman sadece kısa mesaj göndererek Güvenli İnternet hizmetinden yararlanabilmektedirler."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!