Güreşçi kızlar madalya peşinde

Uşak'ın Eşme ilçesinde 4 yıldır güreş eğitimi alan ortaokul öğrencisi 3 kız sporcu, 5-10 Eylül'de Bosna-Hersek'te düzenlenecek Balkan Şampiyonası'nda altın madalya için mindere çıkacak.

Güreşçi kızlar madalya peşinde

Uşak Gençlik ve Spor Müdürlüğü Güreş Antrenörü İsmail Bingöl, 35 bin nüfuslu ilçede dört yıl önce başlayan güreş eğitimlerinin başarıya ulaştığını söyledi.

Uşak Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün girişimleriyle 4 yıl önce Eşme'de açılan güreş eğitim kursuna katılan Sıtkı Çetin Ortaokulu öğrencileri Ayşe Yanardağ (13), Songül Aydemir (13) ile Galip Çetin Ortaokulu öğrencisi Ayşe Erkan (14), 4-6 Ağustos'ta Ankara'da düzenlenen Türkiye Güreş Şampiyonası 11-13 yaş kategorisinde elde ettikleri derecelerle Büyük Minikler Bayan Güreş Milli Takımı'na seçilmeyi başardı. 

İlçeden daha önce Türkiye ve Balkan şampiyonu güreşçiler yetiştirdiklerini, bu yıl 3 kız sporcunun Balkan Şampiyonası'na katılmasıyla gurur duyduklarını dile getiren Bingöl, "Ayşe Yanardağ 42 kiloda, Songül Aydemir 46 kiloda, Ayşe Erkan ise 50 kiloda mindere çıkacak. Onlar kadar bizler de heyecanlıyız. Umut ediyorum altın madalya alırlar ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eder" dedi. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!