Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Güneydoğu Avrupa ülkeleri oryantiring yarışmaları Bursa'da başladı

Türkiye Oryantiring Federasyonu faaliyet programında yer alan Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring yarışmaları (SEEOC) Bursa'da başladı. Turnuvanın ilk günüde düzenlenen yarışmada dereceye girenler madalyalarını aldı.

Güneydoğu Avrupa ülkeleri oryantiring yarışmaları Bursa'da başladı

Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantring yarışmaları (SEEOC), 6-9 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa'da başladı. Yarışmaya, 16 ülkeden 523 sporcu katıldı. Türkiye'den 40 milli takım sporcusunun yanı sıra açık yarışmalarda ferdi olarak yarışmacılar da organizasyonda yer aldı. Yurt içi ve yurtdışından gelen sporcular, turnuvanın ilk gününde Cumalıkızık Köy'ünde yarıştı. Yarışmanın ardından Bursa Kent Müzesi önünde düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren sporcular madalyalarını aldı. Programda konuşan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, oryantiring yarışmalarının Türkiye'de 1975 yılında başladığını belirterek, "10 yıl içinde Türkiye'de yaygınlaştı. Bugün uluslar arası arenada böyle güzel organizasyonları yapacak seviyeye geldik. Bu sporda biz de varız. İlkini Balkan şampiyonası olarak 5 yıl önce yapmıştık. Şimdi ise bu organizasyonun ikincisine ev sahipliği yapıyoruz" dedi.
Organizasyona destek veren Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, oryantiringin bir doğa sporu olduğunu belirterek, yarışmaya katılan sporcuları tebrik etti.
Konuşmaların ardından Vali Harput ve protokol üyeleri, sporculara madalyalarını tebrik etti.
Vali Şahabettin Harput ise, 16 ülkede yarışan 523 sporcuyu tebrik ederek, spor hayatında başarılar diledi. Organizasyon, 9 Eylül 2012 tarihlerinde Cumalıkızık Köyü'nde köy meydanı ve futbol sahasında yapılacak. Uzun mesafe ise 7-8-9 Eylül 2012 tarihlerinde Uludağ Sarı Alan bölgesinde yapılacak. 9 Eylül 2012 tarihinde kısa mesafe Cumalıkızık futbol sahasında, uzun mesafe ise Uludağ Sarı Alan Bölgesinde aynı anda saat 16.30'da ödül töreni yapılarak yarışma sona erecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!