Günden güne eriyor

Azerbaycan'da 14 yaşındaki Akif Memmedov teşhis konulamayan hastalığı yüzünden vücudunun her tarafı yara olmuş bir şekilde yaşamaya çalışıyor.

Günden güne eriyor


 

Vücudunun her tarafı yara olan ve derisi dökülen Akif Memmedov'un vücudu her geçen gün adeta çürüyor. Oluşan yaralar yüzünden yataktan kalkamayan ve yürüyemeyen Akif 14 yaşında olmasına rağmen okula da gidemedi. Yıllarca oğlunun derdine çare bulmaya çalışan baba Zaur Memmedov da oğlunun haline daha fazla dayanamayarak hastalandı ve hayatını kaybetti.

Akif, yıllar boyunca Azerbaycan'da tüm hastaneleri gezmesine rağmen hastalığına bir türlü çare bulunamadı. Bazı yerlerde 13-14 yaşında hastalığı geçer denmesine rağmen durumunda bir değişiklik olmayan Akif'in ailesi kısıtlı imkanlarından dolayı çocuklarını daha fazla tedavi ettiremediler. Diğer yandan Akif'in 4 yaşındaki kız kardeşi Dilare'de de hastalık kendisini göstermeye başladı. Çocuğunun bazen acı içinde uyandığını ifade eden anne Memmedov kızının hastalığından habersiz şekilde büyüdüğünü ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!