Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Günay'ın Twitter harekatı sürüyor

KÜLTÜR ve Turizm eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, partiye katılışının altıncı yıldönümünde twitter hesabından değerlendirme yaptı. Günay, bakanlığı boyunca doğru bildiklerini her durumda ve herkese karşı kararlılıkla savunduğunu belirterek, "Bu tavrımın bedelini ödedim (bilen biliyor)" dedi.

Günay'ın Twitter harekatı sürüyor

Kültür ve Turizm eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, dün twitter hesabından "Fethin yıldönümünde İstanbul'da AVM yapmak için 75 yıllık ağaçları kesmeye kalkanlar ne Fatih Sultan'ı anlamışlar ne de Yaradan'ın emrini" ve "Osmanlı'nın kuruluş felsefesi Osman Gazi'nin gördüğü bir ağaç rüyasına dayanır. Bir yaş ağacı kesenin boynunu keserim sözü Fatih'indir" diye yazdı.

Günay, twitter hesabından açıklamalarına bugün de davam etti. Günay bugün yaptığı yorumda, 6 yıl önce bir grup arkadaşıyla AK Parti'ye geçmesinin nedenlerini, ödediği bedeli anlatırken izansız ve insafsızların şerrinden Yaradan'a sığındığını da vurguladı. Günay, bugün yaşadığı süreci şöyle değerlendirdi:

"29 Mayıs 2007 tarihinde 27 Nisan Muhtırasına ve darbe çağrılarına karşı durarak ve hiçbir partiye üye değilken AK Parti'ye katıldım. 29 Mayıs'ta Grup'ta, "bugüne kadar inandıklarımı, savunduklarımı aynı kararlılıkla savunmaya devam ederek, AK Parti'ye katıldığımı söyledim. Bu altı yılda darbe zihniyetini geriletmeye katkı yapmaktan birçok tarihi eseri koruyup, binlercesini ülkemize getirmekten gurur duydum. Bakanlığım boyunca inandıklarımı, herkese karşı her durumda kararlılıkla savunmaktan kaçınmadığıma vicdan sahipleri ve Allah şahittir. Bu tavrımın bedelini ödedim (bilen biliyor). Halkın sevgisiyle ödülünü de gördüm. Yaşamım boyunca Hak bildiğim yolda yalnız yürüdüm. "Komşusu açken tok yatan bizden değil' sözü insana yakıştığı gibi "haksızlıklar karşısında susmanın' da ancak şeytana yakışacağına inandım. Bu inanç ve kararlılıkla sadece vicdanımın ve büyük çoğunluğu AK Partili masum ve mazlum halkın sesini dinledim. Buna devam edeceğim. Bunları izan ve insaf sahiplerinin bilmesi için yazdım. İzansız ve insafsızların şerrinden Yaradan'a sığınırım...e'uzü bu Rabb'in nas! Vel Asr! İnsan yok olup gidicidir. Ancak inananlar doğru işler yapanlar Hak'ı öğütleyenler ve bu yolda sabredenler kalıcı."
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!