Gümüşhane Üniversitesi'nde arındırma işlemi yapıldı

Gümüşhane Üniversitesi Merkez laboratuvarında meydana gelen patlamada yaralanan teknisyen Levent Coşkun, yanık nedeniyle Trabzon'a sevk edilirken, AFAD ekiplerince tedbir amaçlı 4 kişiye arındırma işlemi yapıldı.

Gümüşhane Üniversitesi'nde arındırma işlemi yapıldı

Gümüşhane Üniversitesindeki merkez laboratuvarda  meydana gelen patlamada yaralanan teknisyenlerden Levent Coşkun, vücudunda oluşan yanık nedeniyle Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Ana kampüs içindeki laboratuvarda kimyasal maddelerin ayıklanması  sırasında meydana gelen patlamada yaralanan teknisyenlerden Levent Coşkun (33),  Gümüşhane Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Trabzon'a gönderildi.

Patlamada hafif şekilde yaralanan teknisyen Ramazan Kırma ve öğretim  görevlisi Yakup Özdemir'in yanı sıra kimyasaldan etkilenebileceği değerlendirilen  İsmail Yapıcı ile olaya müdahale eden itfaiye erlerinden Burak Emre Aşkın'a,  Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden (AFAD) gelen 5 kişilik Kimyasal  Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlikeli maddeler (KBRN) ekibi tedbir amacıyla  arındırma işlemi uygulandı.

Ekiplerin, şahısların eşyalarıyla, üniversite laboratuvarı, olaya  müdahale eden itfaiye aracı ve hastanenin acil servisinde yaptığı ölçümlerde ise  tehlike oluşturabilecek herhangi bir kimyasal bulguya rastlanılmadığı öğrenildi.

Ana kampüs içindeki laboratuvarda kimyasal maddelerin ayıklanması  sırasında meydana gelen patlama sonucu, teknisyenler Levent Coşkun ve Ramazan  Kırma ile öğretim görevlisi Yakup Özdemir yaralanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!