Gül, İsveç'ten uyardı

Cumhurbaşkanı Gül, İsveç'te televizyon temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı

Gül, İsveç'ten uyardı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül resmi bir ziyaret için geldiği İsveç'in Başkenti Stockholm'de televizyon temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir gazetecinin üniter yapı ile ilgili kaygısının olup olmadığının sorulması üzerine, "Benim çözüm süreci ile ilgili bir kaygım sözkonusu değil. Bu açıklamaları herkes bilsin diye yaptım. Yapılanlar da bu çerçevede. Önce silahlarını bırakacaklar" dedi.

"NEVRUZDA BİR TEST DAHA OLACAK"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nevruz Bayramının yaklaştığını hatırlatarak, "Nevruz kutlamalarında ölçüsüzlükler olmamalı. Çözüm sürecinde cesur ve samimi davranılıyor. Bunun da yanlış bir şekilde algılanmaması lazım" dedi.

"HERKES DERSİNİ ALDI, YANLIŞ YAPILMAMASI İÇİN UYARIYORUM"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha önce yaşananlardan herkesin dersini aldığının da altını çizerek, "Her kesimin kredi verdiği bir ortam var. Onun için ben karşı tarafı yanlış yapmaması için uyarıyorum" şeklinde konuştu.

MGK YETKİ VERDİ Mİ?

MGK'nın çözüm süreci ile ilgili olarak yetki verip vermediğinin de sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "MGK toplantıları gizlidir. MGK'da her zaman terörle mücadele gündemimizin birinci sırasında. Terörle mücadelenin her türlü yolu vardır. Terörle mücadele sadece silahla yapılmaz.Silah dışında da terörle mücadele ediliyor" dedi.

AVRUPA'NIN TERÖRE VERDİĞİ DESTEK

Cumhurbaykanı Abdullah Gül, Avrupa'nın terör örgütü PKK'ya verdiği destekle ilgili bir soruyu cevaplandırırken de, "Terör örgütü bazen demokrasileri kullanmaya çalışıyor. Avrupa'daki insan hakları ve özgürlükler konusunu istismar ediyor. Bunları İsveç'de de konuşacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!