Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gül'den kritik gezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; terör örgütü PKK'nın silah bırakması için başlatılan çözüm sürecine aktif olarak destek veriyor.

Gül'den kritik gezi

 

Gül, perşembe ve cuma günü Muş ile Bingöl'e gidecek. Gül'ün, iki ilde, biraraya geleceği sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle yapacağı görüşmelerde, terörün sona ermesi için önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

 

Cumhurbaşkanı Gül, il gezilerini sürdürüyor. Gül, çözüm için başlatılan sürece paralel olarak Muş ve Bingöl'ü ziyaret edecek. Gül, perşembe günü gideceği Muş'ta, valilik, belediye ve garnizon ziyaretlerinin yanısıra işadamları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile de buluşacak. Geceyi Muş'ta geçirecek olan Gül, cuma günü Bingöl'e geçecek. Gül, bu kenttede resmi ziyaretlerinin yanısıra STK temsilcileri ile de görüşecek. Gül'ün, iki ili ziyareti sırasında çözüm süreci çerçevesinde terörün sona ermesi için önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

 

Diyarbakır'a gitmişti

 

Gül, 2010 yılının son iki gününde, 30 ve 31 Aralık 2010 tarihlerinde, demokratik açılım çalışmalarıyla paralel olarak gittiği Diyarbakır'da, sivil boyutu öne çıkarmıştı. Ancak Habur olayının ardından demokratik açılım süreci tıkanmıştı. Terörist saldırıların artması üzerine ise Gül, bu gezisinden 10 ay sonra Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt'teki askeri birliklere moral ziyaretinde bulunmuştu. MİT Müsteşarı ile yaptığı haftalık olağan görüşmelerde çözüm süreciyle ilgili sürekli bilgilendirilen Gül'ün, Muş ve Bingöl ziyareti devletin sürece yönelik tutumunu yansıtması açısından da ayrı bir önem taşıyor.

 

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!