Guaido "sokağa çıkma" çağrısını yineledi

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido, Venezuelalıları ülkede elektrik ve su her kesintiye uğradığında sokağa çıkmaya çağırdı.

Guaido ''sokağa çıkma'' çağrısını yineledi

ABD başta olmak üzere birçok batı ve Latin Amerika ülkesinin desteğini  alan muhalif lider Guaido, başkent Caracas'ın güneybatısındaki Los Teques  kentinde elektrik kesintilerini protesto etmek için toplanan taraftarlarına  seslendi.

Muhalif internet haber sitesi El Nacional'e göre Guaido, tüm ülkede  100'den fazla noktada protesto gösterileri düzenlendiğini öne sürdü ve ayrıca ne  olduğu halen tam olarak bilinmeyen "Özgürlük Operasyonu" için hazırlıkların devam  ettiğini belirtti.

Guaido, "Süreci hızlandırmamız gerekiyor. Artık bu duruma daha fazla  katlanılmaz. 6 Nisan'da 'Özgürlük Operasyonu'nun ilk safhasını tamamlamak  zorundayız." dedi.

Elektrik kesintilerinden ötürü Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu hedef  alan Guaido, Maduro'nun artık kaybettiğini, bu yüzden Venezuelalıları karanlıkta  bırakarak korkutmaya çalıştığını iddia etti.

"Kamu hizmetleri her aksadığında sokağa çıkıp protesto etmeliyiz ki  suçlunun kim olduğu anlaşılsın." diyerek Venezuelalıları sokağa davet eden  Guaido, "Korkmadığımızı göstermemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Venezuela'da Devlet Başkanı Maduro'nun meşru olmadığını iddia eden ve  devlet nezdinde yetkisi bulunmayan AN Başkanı Guaido, 23 Ocak'ta başkent  Caracas'taki bir mitingde geçici devlet başkanı olarak yemin etmiş, ABD başta  olmak üzere birçok batı ve Latin Amerika ülkesi tarafından desteklenmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!