Grevler sona erdi, üst yönetici istifa etti!

Kamyon sürücüleri ve petrol işçilerinin artan yakıt fiyatlarına karşı yaptıkları grev sona erdi, devlete bağlı petrol şirketi Petrobras'ın üst yöneticisi koltuğunu bıraktı.

Grevler sona erdi, üst yönetici istifa etti!

Brezilya'da artan dizel yakıt fiyatlarını protesto etmek  için kamyon sürücülerinin ve petrolişçilerinin yaptıkları grevin sona ermesinin  ardından devlete bağlı petrol şirketi Petrobras'ın üst yöneticisi (CEO) istifa  etti. 

Yüksek dizel yakıt fiyatlarını protesto etmek için 10 gün boyunca grev  yapan kamyon sürücüleri, kapattıkları yollardan araçlarını çekerek grevi  sonlandırdı. Kamyon sürücülerine destek için greve başlayan petrol işçileri de  grevi sonlandırdıklarını duyurdu.

Petrobras'ın Üst Yöneticisi Pedro Parente ise görevinden istifa  ettiğini duyurdu. Parente, "hükümetin petrol fiyatları konusunda izleyeceği  politikada ilerlemesine yardımcı olamayacağını düşünmesinden dolayı" istifa  kararı aldığını açıkladı.

Ülkede yakıt ve gıda kıtlığına neden olan grevin, başladığı 21  Mayıs'tan bu yana yaklaşık 3 milyar dolar zarara yol açtığı tahmin ediliyor.

Petrobras'ın, 23 Mayıs'ta dizel yakıt fiyatlarında 15 günlüğüne yüzde  10 indirim yaptığını açıklamasına rağmen kamyoncular, bunun bir anlaşmayı temsil  etmediğini belirterek grevi sonlandırmamıştı.

Ülkede dizel yakıt fiyatlarına 2016 yılından bu yana yaklaşık iki kat  zam geldi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!