"GÖRÜNTÜLERİ ÇEKENLER DIŞARIDA ARANMASIN"

Bağımsız Ülkücüler Platformu Sözcüsü Orhan Bıçakçıoğlu, MHP'deki kaset olaylarına ilişkin, "Bu görüntüleri kim çektiyse, dışarıda aranmasın. En yakın çevrelerinde aransın. Ülkücüler kimin ne zaafı olduğunu biliyor" dedi.

''GÖRÜNTÜLERİ ÇEKENLER DIŞARIDA ARANMASIN''

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programının dünkü bölümünde, MHP'deki kaset olayları tartışıldı. Programa konuk olan MHP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Turgut ile Bağımsız Ülkücüler Platformu Sözcüsü Orhan Bıçakçıoğlu arasında hareketli tartışmalar yaşandı.

"Bu kaset olayında, inşallah bu 6 kişiyle ilgili bir görüntü yayınlanmaz" diyen Bıçakçıoğlu, "Ama ülkücülük bir yaşam tarzıdır. Böyle bir görüntüsünün neyine sahip çıkılıyor? Burada sözün bittiği yerde değiliz artık görüntülerin gerçekleri gösterdiği yerdeyiz. Bunu böyle algılamamız lazım" dedi. Bu ismi geçenlerin sıradan insanlar olmadığına dikkat çeken Bıçakçıoğlu, "Bu ismi geçenler yönetim kadorosunda olan insanlardır. Bizim itirazımız Türk milliyetçiliği ideolojisinin genleriyle oynanmasınadır. Yeni MHP'nin 2002 yılından itibaren bir dizayn edilmiş olayıdır" diye konuştu.

"YENİ MHP'YE KARŞIYIZ"

Hakan'ın kim bunlar sorusunu sormuyormusunuz? Sürekli kendi partinizin yöneticilerine vuruyorsunuz, hiç öbürlerine vurmuyorsunuz, neden?" sorusu üzerine Bıçakçıoğlu, "Biz yeni MHP'ye karşıyız. Bu görüntüleri kim çektiyse dışarıda aranmasın, en yakın çevrelerinde aransın. Bu 10 yıldır Ankara'da ve İstanbul'da konuşulanları ülkücüler biliyor, kimin ne zaafı olduğunu biliyor. Bizim üçüncü maddemiz ahlakçılıktır, bunları gözden gelemeyiz" şeklinde konuştu.

İKİ ÜLKÜCÜ ARASINDA GERGİN DAKİKALAR

Turgut'un, "MHP'yi 1980 öncesinde eleştirenlerin ya da 1980-1990 arasında eleştirenlerin bugün övüyor olması MHP'ye değer katar. MHP'lilerin yakınacakları bir durum değil" sözleri üzerine, Hakan, "Kerameti ne" diye sordu. "Nasıl kerameti ne" diyen Turgut'a Bıçakçıoğlu, "Yalçın Küçük MHP'yi neden övüyor, bunun kerametini bana anlat" dedi.

Turgut "Orhan bey hiç birşey değişmedi, siz kaç yılında milletvekili seçildiniz?" diye sordu.

99 seçiminde seçildiğini belirten Bıçakçıoğlu'na Turgut, "Sayın genel başkan rahmetli Başbuğ'dan sonra 99 seçiminden önce bayrağı devraldı. 99 seçiminde de siz de dahil büyük bir oy çokluğuyla kitlemizi parlamentoya taşıdı. Aynı Devlet Bahçeli ve aynı politikalarla devam ediyoruz" dedi.

Bıçakçıoğlu bunun üzerine, "Sistem bırakmadı, ülkücüler bıraktı baraj altında. Ülkücüler oy vermedi bize" diye konuştu.

Turgut, Bıçakçıoğlu'nun konuşmasına izin vermemesi üzerine, "Orhan bey ülkücü ocaklarında yetiştim ben. Siz de ülkücü ocaklısınız. Öncelikle birbirimize saygılı olmayı, sözümüzü kesmemeyi, söz gelince konuşmayı ve adabı bileceğiz. Çok özür dilerim bunu size hatırlattığım için" dedi.

Bıçakçıoğlu da, "Adabı da çok iyi bilirim, ülkücü ideolojiyi de bilirim. Bana uyum yasalarından bahset" karşılığını verdi.

Bu sırada devreye giren Hakan, Bıçakçıoğlu'nu uyararak, "Uyum yasası farkılı bir konu" ifadesinde bulundu.

Bıçakçıoğlu buna karşılık, "Bugün başımıza sarılan belaların temeli orada" şeklinde konuştu.

Burada MHP üzerinden Türk milletine bir oyun oynandığını savunan Turgut şöyle devam etti:

"Bu oyunu Sayın Genel başkanımız referandum süreci başladığı günden itibaren aynı cümlelerle dile getiriyor. Bunu biz bütün ülkücüler çok iyi anlıyoruz. Türk milleitnin de algılaması gerektiğini düşünüyoruz artık. Bu son bir haftalık oyun inşallah 70 milyonluk Türkiye'nin anlamasına neden olacaktır."

Bıçakçıoğlu, parti içi demokrasinin MHP'de olmadığını da dile getirdi.

BEYAZ GAZETE 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!