Görevinden istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe odasını hafta sonu topladı

Görevinden istifa ettiğini AK Parti Genel Merkezi'ne bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin odasını geçtiğimiz hafta sonu topladığı öğrenildi.

Görevinden istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe odasını hafta sonu topladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevi bırak talimatından sonra istifa ettiğini AK Parti Genel Merkezi'ne bugün bildirdi.

Başkan Altepe'nin Büyükşehir Belediyesi'ndeki makam odasını hafta sonu topladığı ve yakın çevresiyle istifa edeceği bilgisini paylaştığı öğrenildi.

Öte yandan Başkan Altepe istifa kararını bugün kamuoyuyla da paylaştı.

Altepe, "Ömrünü bu davaya adamış biri olarak kavgadan yana hiç olmadım. Liderimizle ters düşmeyeceğiz, bize yakışanı yapacağız. Bu şartlarda ülkeme hizmet imkanım kalmadığı ortadadır" dedi.

ALTEPE RESMEN İSTİFA ETTİ HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

SELVİ POT ÜSTÜNE POT KIRIYOR!

Öte yandan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi pot üstüne pot kırmaya devam ediyor.

Abdülkadir Selvi, bugün öğleden önce AK Parti'de yaşanan istifa krizi hakkında CNN TÜRK yayınındaki konuşmasında, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifa etmeyeceğini duyurmuş ve bu durumu Başbakan Binali Yıldırım'a ilettiğini açıklamıştı.

Bu açıklamalardan birkaç saat sonra ise Selvi, 'istifa etmeyecek' dediği Altepe ile ilgili olarak aksi yönde bir açıklama daha yaparak, Altepe'nin odasını topladığını ve bugün istifa edeceğini açıkladı. 

Oysa ki Başkan Altepe odasını hafta sonu toplamıştı...

ABDÜLKADİR SELVİ DAHA ÖNCE DE TROLLENMİŞTİ

Yine CNN Türk'te yayın konuğu olan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, canlı yayında Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in olduğunu düşündüğü sahte hesaptan atılan istifa tweetlerini okuyunca sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Melih Gökçek'in gerçek hesabından paylaştığı ilk tweetinin ardından, o esnada CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın konuğu olan Abdulkadir Selvi ise Gökçek'e ait olduğunu düşündüğü tweetleri okumuş, fakat Selvi'nin canlı yayında okuduğu ve Hande Fırat'ın da tekrar ettiği tweetleri atan Melih Gökçek (@trolluyoruzki) isimli bir sahte hesap olduğu ortaya çıkmıştı.

Gökçek'in hesabından atılmış gibi görülen sahte tweetlerde "Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmede tarafıma istifa etmem gerektiği belirtilmiştir. Bu sebeple ay sonu istifamı sunacağım." ifadeleri kullanılıyordu.

Canlı yayında tweeti okuyan ve trollenen Selvi, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturmuş, aynı dakikalarda Gökçek'in gerçek twitter hesabından Beştepe'deki görüşmenin içeriğine ilişkin ikinci ve üçüncü tweetleri de gelmişti.

BURSA'DA ALTEPE DEVRİ BİTTİ! İSTİFA EDİYOR haberini okumak için tıklayın

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!