Google Yapay Zeka ile neler yapacak?

Google I/O 2018 etkinliği, özellikle de yapay zekanın yeni nesil teknolojilerine ev sahipliği yaptı. Peki, Google Yapay Zeka ile neler yapacak? Yapay zeka, hayatımızı nasıl şekillendirecek? Sizler için yorumladık!

Google Yapay Zeka ile neler yapacak?

Google'ın I/O 2018 etkinliği, tam anlamıyla yapay zeka teknolojilerinin şovu olarak geçti. Mobilden, masaüstüne, otonom araçlardan, donanımlara kadar, çok farklı alanda yeni nesil yapay zeka çalışmalarına tanık olduk. Peki, Google'ın geliştirdiği bu teknolojiler, hayatımızı nasıl etkileyecek ve nasıl şekillendirecek?

Google'ın geliştirdiği yapay zeka teknolojileri, Gmail uygulamasından, Assistant yazılımına, Google Photos servisinden, sağlık hizmetlerine kadar çok sayıda alanda hayatımızın içine hızlı bir giriş yapacak. Hem zaman tasarrufu anlamında hem de teknolojileri çok daha verimli kullanabilmemiz adına, bu teknolojilerin gelişmesi son derece önemli.

San Francisco'da düzenlenen Google I/O 2018 etkinliği, bu konular ışığında son derece büyük bir öneme sahip. Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız Gmail servisi, bizlere gelen e-postaların içeriğine göre, hızlı yanıtlar oluşturup, bizlere sadece en uygun yanıtı seçme işini bırakacak.

Google Photos ise milyonlarca fotoğraf arasından, seçmek istediklerimizi çok basit parametreler ile derleyip, bir kaç küçük adım ile istediğimiz ve alakalı kişilere iletmemize yardımcı olacak. Sakladığımız fotoğraflarda limitsiz boyutlarda düzenleme ve özelleştirme imkanı da son derece önemli.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!