Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek

Kısa bir süre önce Apple'ın yeni bir haber ve dergilik uygulaması üzerine çalıştığına dair bazı haberler ortaya çıkmıştı. Şimdi de AdAge'ten çıkan bazı haberlere göre Google, yeni Google Haberler uygulamasıyla kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirecek. Google Haberler uygulamasının hem işlevlerini arttıracak, hem de tasarımını yenileyecek.

Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek

Kısa bir süre önce Apple'ın yeni bir haber ve dergilik uygulaması üzerine çalıştığına dair bazı haberler ortaya çıkmıştı. Şimdi de AdAge'ten çıkan bazı haberlere göre Google, yeni Google Haberler uygulamasıyla kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirecek. Google Haberler uygulamasının hem işlevlerini arttıracak, hem de tasarımını yenileyecek.

Google'ın birçok hizmeti, yeni Google Haberler uygulamasında bir araya gelecek

Bir yayın yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre Google'ın Google Haberler uygulamasını yenilemesindeki asıl amaç, Google'ın var olan haberlerle alakalı tüm hizmetlerini bir araya toplamak istemesi. Böylece Google, tüm haber hizmetlerini bir araya toplayarak kullanıcılara daha kolaylaştırılmış ve iyileştirilmiş bir deneyim sunacak.

Google HaberlerGoogle Gazetelik ve YouTube'un haberler bölümü bir araya getirecek. Google Gazetelik uygulamasının fonksiyonlarının Google Haberler'e taşınması ile birlikte de kapatılması bekleniyor. Ayrıca yayıncıların üretmiş olduğu içerikleri, Google platformunda daha hızlı yüklemek için Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP) teknolojisini kullanacak.

Ortaya çıkan bu haberler doğruysa Google Haberler uygulaması çok daha fonksiyonlu hale gelecek. Google'ın YouTube şirketine sahip olması, bu konuda oldukça büyük bir avantaj. Bu sayede videolu haberler, yayıncılar tarafından daha kolay üretebilecek; kullanıcılar tarafından da daha kolay tüketilebilecek.

Apple'ın da yakın zamanda benzer bir uygulama ile karşımıza çıkacağını düşündüğümüzde, Google ve Apple arasındaki rekabetin uygulamalar tarafında da artacağı tahmin ediliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!