Google eski CEO'su, Elon Musk'ı eleştirdi!

Teknoloji dünyasını bir süredir ikiye bölen bir konu olan yapay zeka hakkında yeni bir açıklama Google'ın eski CEO'su Eric Schmidt tarafından geldi. Schmidt, yapay zekaya açıkça karşı olduğunu belirten Elon Musk'ı eleştirdi!

Google eski CEO'su, Elon Musk'ı eleştirdi!

Yapay zekanın insanlık için açıkça bir tehdit olduğunu belirten Elon Musk'a karşı tepkiler bitmiyor. Şimdi de Google eski CEO'su ve halen Google'ın çatı şirketi Alphabet'in yönetim kurulu üyesi olan Eric Schmidt, Musk'ın kesinlikle yanıldığını ve yapay zekayı tam olarak anlayamadığını söyledi. 

Schmidt, geçtiğimiz Cuma günü Paris'te düzenlenen VivaTech konferansında sırasında söylediği bu sözlerle, yapay zekanın yararlarının ezici bir biçimde zararlarındandaha fazla olduğuna inanıyor.

Elon Musk yapay zeka hakkında yanılıyor mu?

Schmidt konferanstaki sunumunda "Elon Musk tamamen yanılıyor. Yapay zekanın hastalıkların tanımlanması ve tedavi edilmesine, araçların daha güvenli bir şekilde sürmesine yardımcı olacağını düşünüyorum. Toplumlarımızı güvende tutmaya yardımcı olmak için pozitif şeylerin kilidini açacağına inanıyorum." dedi.

Yapay zekanın 3. Dünya Savaşı'na sebep olacağını söyleyen Musk, yaşayan bir diktatörden bile daha zararlı olduğunu söylemişti. Diktatörlerin ömrünün sınırlıolduğunu ancak kötülük yapmaya başlayan bir yapay zekanın asla ölmeyeceğinisöyleyen başarılı girişimci, bu teknolojiyi frenlemek için sert düzenlemeleryapılması gerektiğini savunuyor. Hatta geçen yıl yaptığı bir Twitter paylaşımında, yapay zekanın Kuzey Kore'den bile daha tehlikeli olduğunu söylemişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!