Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Google'dan 13 milyar dolarlık yatırım!

Google CEO'su bugün, ABD için bu yıl 13 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Bu yeni plan ile topluluklar ve veri merkezleri de dahil olmak üzere 24 ayrı bölgeye yatırım yapılacak!

Google'dan 13 milyar dolarlık yatırım!

Google ABD'ye 13 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu!

Bugün Google CEO'su Sundar Pichai Google'ın bu sene ABD için yapılacak yatırım planını açıkladı. Geçtiğimiz yıl bugün, Google Clarksville'de yeni bir veri merkezi açmıştı. Aslında geçen yıl yapılan açılıştaki açıklamalar da bu yılın yatırım planını işaret etmişti.

Geçtiğimiz yıl ABD'de 10.000'den fazla insanı işe alan şirket bu süreçte 9 milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Bu süreci Google CEO'su Sundar Pichai "ABD'deki genişlememiz, yeni yetenekler bulmak, her gün insanların kullandığı hizmetleri geliştirmek ve daha fazla yatırım yapabilmek için çok önemli." diye açıkladı.

Bugün ise 2019 için yeni yatırım planını açıklayan Sundar Pichai "13 milyar doların üzerinde yatırım yapacağız ve ABD'deki veri merkezleri ve ofislerinde, 14 eyalette büyük genişlemeler olacağını duyurmak istiyoruz." dedi.

Yeni yatırımların yapılacağı bölgeler ise Nebraska, Nevada, Ohio, Teksas, Oklahoma, Güney Carolina ve Virginia olarak açıklandı.

Google CEO'su özellikle de yeni veri merkezi yatırımlarının, tüm kullanıcılar ve müşteriler için en hızlı ve en güvenilir hizmetleri sunma yeteneğini artıracağını düşünüyor. Bununla birlikte, Google'ın yüzde yüz yenilenebilir enerji için satın alma taahhüdünün bir parçası olacağını da açıkladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!