Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gönül Dağı'nın mucitleri, gönüllerde taht kuracak

17 Ekim Cumartesi akşamı TRT 1'de izleyicilerle buluşacak olan Gönül Dağı, zeka pırıltıları saçan yaratıcı gençlerin icadlarını ve bu uğurda verdikleri amansız mücadeleyi ekranlara getirecek.

Gönül Dağı'nın mucitleri, gönüllerde taht kuracak

Anadolu'nun dört bir yanında bulunan gizli kalmış yeteneklerin gerçek başarı öykülerinden kesitler sunacak olan Gönül Dağı, engellerle savaşarak, yokluklara meydan okuyarak yepyeni icadlara imza atacak 3 gencin hikayesini anlatacak.

Çocukluğundan bu yana pilot olmak isteyen, uçmak hayalini gerçekleştirmek için kuzenleri Ramazan (Cihat Süvarioğlu) ve Veysel'le (Semih Ertürk) gece gündüz çalışan Taner (Berk Atan), ülkemizin dört bir yanında yaşayan gizli kalmış yeteneklerin de sözcüsü olacak.

Zekası, hırsı, azmi ve yaratıcılığı ile çocukluğundan bu yana yeni icadlar peşinde koşan Taner, kuzenleriyle birlikte bir ilke imza atacak mı? Engellerle savaşarak, yokluklara meydan okuyarak gece gündüz çalışan üçlünün "Arı kanadı teknolojisiyle ürettikleri uçak havalanacak mı? Bozkırın ortasından geçen trenlere bakarken hayaller kuran dünün çocukları, geleceğin parlayan yıldızları olabilecek mi?

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!