Goman Dağı'nda zafer yürüyüşü

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde daha önce çatışmaların eksik olmadığı Goman Dağı'nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşüne asker ve vatandaşlar katıldı.

Goman Dağı'nda zafer yürüyüşü

Barış süreciyle birlikte bu yıl ki 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde bir ilk yaşandı. Yıllarca ismi çatışma ve güvenlik nedeniyle yasaklarla anılan Goman Dağı, Şemdinli Kaymakamlığı ile 34. Hudut Tugay Komutanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen bir halk yürüyüşüne ev sahipliği yaptı.

Pesan Köprüsü'nden başlayan yürüyüşe Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem, 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Şemdinli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demircan, 34. Hudut Tugay Komutanlığına bağlı askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliğe katılan vatandaşlar, yıllardan sonra burada olmanın çok güzel olduğunu belirterek, "Yaşanılan barış süreciyle birlikte bölgeye huzur geldi. Bu ortamın devam etmesini istiyoruz" dedi.

34. Hudut Tugay Komutanlığı ve 3. Dağ Taktik Komutanlığına bağlı komando birlikleri ise, Goman Dağı'na Mehter Marşı eşliğinde Türk bayraklarıyla iniş yaptı. Komandolar tarafından yapılan gösteri büyük alkış aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!