GÖLYAZI'YA YAPI RUHSATI MÜJDESİ

Tarihi ve turistik açıdan büyük önem taşıyan Gölyazı'nın imar sorunu Nilüfer Belediyesi'nin çalışmaları sonucu çözüme kavuşuyor.

GÖLYAZI'YA YAPI RUHSATI MÜJDESİ

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bölge halkının kurul onayının ardından alınacak ruhsat sonrası sahip oldukları parsellere bina yapabileceklerinin müjdesini verdi.
Nilüfer Belediyesi Gölyazı Mahallesi'nde yıllardır yaşanan yapılanma sorununu aşmak üzere harekete geçti. Kıyı kenar çizgisi sebebiyle daha önce ilgili bakanlık tarafından iptal edilen koruma amaçlı imar planlarının ardından Nilüfer Belediyesi'nin hazırladığı geçici yapılanma koşulları Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylandı. Bu koşullar 2 yıl geçerli olacak ve bölge halkı ruhsat alarak kendi parseline bina yapabilecek. Ayrıca 2 yıl içerisinde Nilüfer Belediyesi tarafından Gölyazı için koruma amaçlı imar planı hazırlanacak.
Konuyla ilgili mahalle sakinleriyle bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gölyazı'nın hak ettiği değeri alacağını ifade etti. Nilüfer Belediyesi'nin Gölyazı'nın imar sorununa çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, "Gölyazı'nın artık bir planı var. 2 yıl süre içerisinde vatandaşlarımız ruhsatını alacak ve kurul onayının ardından inşaatını yapacak. Kimse kaçak inşaat yapmasın ve kendisini de bizi de üzmesin. Ruhsat almak için her hangi bir engel yok. Ayrıca burada artık cephe sağlıklaştırmasına giriyoruz. Gölyazı bizim için çok önemli ama süreçler yavaş işliyor. Burada yapılan her işlemde Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu'nun iznini almak zorundayız" dedi.
Gölyazı'nın konaklama ve ağırlama sorunlarını da çözeceklerini ifade eden Başkan Bozbey, "Kurulla görüşüyoruz ve onay çıktığı takdirde çeşitli bölgelere restoran yapacağız. Meydan düzenlemesi ve cephe sağlıklaştırmasıyla Gölyazı'nın çehresi değişecek. Biz yapacağız sizler koruyacaksınız. Burası sizden sonraki nesillerin de geçimini sağlayabilecek imkanlara sahip olacak" diye konuştu.
Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Turgay Erdem, Recep Tanlak ve Nazlı Yazgan'ın da katıldığı toplantıda, Plan ve Proje Müdürlüğü de yapılacak projeler hakkında teknik bilgiler verdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!