Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Göl manzarasında bisiklet keyfi

'Bursa Bisiklet Festivali' kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 250 bisiklet tutkunu, Gölyazı'ya gelerek göl manzarasının tadını çıkarttı.

Göl manzarasında bisiklet keyfi


Nilüfer Belediyesi'nin katkılarıyla Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen 'Bursa Bisiklet Festivali'nin Gölyazı ayağı renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen bisiklet tutkunları, Gölyazı'ya gelerek göl manzarasında pedal çevirmenin keyfini çıkarttı. Botanik Park'tan başlayarak Hasanağa, Kayapa güzergahında doğanın eşsiz güzellikleri arasında pedal çeviren bisikletçiler, 90 kilometrelik parkurda Gölyazı'da mola verdi. Doğa harikası Gölyazı'da unutulmaz saatler yaşayan bisiklet tutkunları, Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği üyelerinin ikramlarının da tadına baktı.
Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için birçok projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi adına 'Bursa Bisiklet Festivali'ne katılan Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Adil Kayaoğlu, bisiklet kullanmanın bir kültür olduğunu söyledi. Kayaoğlu, "Nilüfer'de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla projeler hazırlıyoruz. Her yıl giderek artan bisiklet yollarımız şuana kadar 80 kilometreye ulaşmış durumda. Bisiklete ve bisikletçiye vermiş olduğumuz önemle birlikte vatandaşlarımızın bisiklet kullanımını da sürekli hale getirmek için teşvik ediyoruz. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği ile birlikte düzenlenen bu organizasyonda da bisikletçilerimizin tarihi ve turistik yerlerimizi gezmelerini, 90 kilometrelik parkurda doğa harikası olan Gölyazı'da mola vererek bu bölgemizi de tanımalarını sağladık" şeklinde konuştu.
Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ayhan Uyar da Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Adil Kayaoğlu'na, Gölyazı Mahalle Muhtarı Fevzi Üner'e ve Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği Başkanı Nurten Üner'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!