Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Göğsüne et yiyen böcek yerleşti

İngiltere'de yaşayan Natalie Thomason'un hayatı tatilde kendisini ısıran bir sinekle kabusa döndü. Önce bunu pek fazla önemsemeyen Thomason'u toplamda 3 kez sinek ısırdıktan sonra göğsü morardı, inanılmaz ağrılar çekmeye ve kokmaya başladı.

Göğsüne et yiyen böcek yerleşti

Thomason'un ağrılarının sebebi ise Mısır'da kendisini ısıran sinek yüzünden göğsüne et yiyen böceklerin yerleşmiş olmasıydı. Ölümden dönen talihsiz kadın yaşadıklarını şöyle anlattı: Sivri sineklere karşı kendimi korumaya aldığımı düşünüyordum. Sinek ısırığından korunmak için sprey kullanmıştım. Ancak görünen o ki yeterince korunmamışım.

GÖĞSÜM SİYAH BİR KRATERE BENZİYORDU

Olayın Kahire'de mart ayında yaşandığını söyleyen Thomason kot pantolon ve uzun kollu bluz giydiğini de belirtiyor. Daha önce sinek ısırığı yüzünden hiçbir sorun yaşamadığı için bu sefer de endişelenmeyen Natalie, biraz tuzlu suyun iyi geleceğini düşünüyor. Ancak bu kez daha kötü bir hal alıyor: Göğsümdeki yara siyah bir kratere benziyordu. Doktora gittim ancak malarya olduğumu düşündüler. Nekrotizan fasiitis isimli hastalığa yakalandığımı öğrendim. Az kalsın göğsümü ve hatta hayatımı kaybediyordum.

NADİR GÖRÜLÜYOR, HEMEN MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKİYOR

Son derece nadir görülen hastalık et yiyen böcekler anlamına geliyor. Son derece nadir görülen hastalığa yakalananların bir çoğu hayatını kaybediyor. Hayatta kalma şansını artırmak için en kısa zamanda müdahale edilmesi gerekiyor. Küçük kırmızı kabarcıklarla başlayan hastalık ter, ateş ve grip gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. Organ yetmezliği ve şok da diğer ortak komplikasyonlardan.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!