Gmail geliştiricilerin e-postalara erişmesine izin veriyor!

Günümüzde sadece bir arama motoru olmakla kalmayan ve internet kavramı ile bütünleşen Google, popüler e-posta servisi Gmail için geçtiğimiz yıl kullanıcıları sevindiren bir karara imza atarak, e-postaları taramayı bıraktığını açıklamıştı.

Gmail geliştiricilerin e-postalara erişmesine izin veriyor!

Gmail geliştiricilerin e-postalara erişmesine izin veriyor!

Bilmeyenler için e-postaların, kişisel reklamlar için tarandığını belirtmek isteriz. Örneğin son dönemde fotoğraf ve kameralar ile ilgili çok sayıda e-posta alan bir kullanıcıya, internette dolaşırken bu alanda yoğunlaşan reklamlar gösteriliyor.

Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi fiyat karşılaştırmaları, seyahat planlayıcıları veya benzer araçlar sunan e-posta tabanlı hizmetlere kaydolan milyonlarca Gmail kullanıcısının gelen kutularının taranmasına halen izin veriliyor.

Milyonlarca e-posta adresi tarandığı için bu işlem otomatik olarak algoritmalara yaptırılıyor. Ancak, geliştiricinin doğrudan istediği e-postayı okuma imkanı da bulunuyor. Yahoo gibi diğer servisler içinde benzer durum geçerli.

Bu durumdan kurtulmak oldukça basit. İlk olarak buraya tıklayarak Hesabınıza erişimi olan uygulamaların listesine ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında açılan listede Gmail erişimi olan uygulamaların izinlerini iptal etmeniz yeterli olacaktır. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!