Gizli kamera çılgınlığı

Ne tavandaki duman detektörü ne de odanın duvarında ki oda spreyi gizli kameraların hızla yaygınlaşmasıyla artık göründüğü kadar "masum" değil. En az bir saatten başlayan gizli kayıt özellikleriyle internette satılan ürünlerin fiyatları farklı kampanyalarla 1 TL'den başlıyor. Gizli kameraların satışında bir yasak ise bulunmuyor.

Gizli kamera çılgınlığı

 

ARTIK baktığımız her hangi bir nesnenin "bizi görüp görmediğinden" emin olmadığımız bir dönemde yaşıyoruz. Daha önce sadece filmlerde büyük bir hayretle ve ilgiyle izlenen gizli kameralar, bugün özellikle internet sitelerinde "1 TL"den başlayan fiyatlarla satılıyor. Kahve zinciri Starbucks'ın Bebek şubesinde en son yaşanan skandal, cep telefonlarının da birer gizli kamera olarak kullanıldığının göstergesi oldu. Bir yandan güvenlik amacıyla bir yandan ise kötü niyetle kullanılan gizli kameraların çeşitleri adeta insanların hayal dünyasıyla sınırlı oluyor.

GİZLİ ÇEKİM SKANDALI

Starbucks'ın en kalabalık yerlerinden olan Bebek Şubesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük skandal gözleri yeniden gizli kayıtlara çevirdi. Starbucks'ın bir çalışanı kadınlar tuvaletine kendi cep telefonunu koyarak tuvalete girenleri kameraya aldı. Uzmanlar, kamera ve çekim özellikleri giderek artan cep telefonlarının kayıt özelliklerinin giderek gelişmesine dikkat çekerek, "Gizli kameralara artık her yerden ulaşılabiliniyor. İnsanlar çok cüzi fiyatları bu cihazlara sahip olabiliyorlar. Ancak cep telefonları da aynı zamanda hepimizin cebinde duran bir kayıt cihazı" değerlendirmesini yapıyor.

HER BİRİ FARKLI KONSEPT

İnternet sitelerinde farklı farklı çeşitlerde satışa sunulan gizli kameralar adeta filmlere taş çıkartıyor. Her geçen gün farklı bir cihazın içine yerleştirilen gizli kameraların cihazlara monte edilip satılan modelleri arasında, hesap makinesinden araba anahtarına, hafıza kartından DVD oynatıcıya, düğmeden anahtarlığa kadar çok farklı şekillerde satılıyor. Üretici firmalar bu monte ürünlerin yanı sıra gelen talebe istenilen her şeyin içene gizli kamera yerleştirerek üretebiliyor. En dikkat çekmeyen ürünler arasında gözlük, oda spreyi ve duman detektörü yer alıyor. Fiyatlar kayıt sürelerine ve cihazın özelliklerine göre 1 TL'den başlayıp 200 TL'ye kadar çıkıyor. Bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmeler bireylerin özel hayatına müdahale edilmesini de kolaylaştırıyor. Özel hayatın gizliliği hakkı, teknolojinin gelişmesine paralel olarak yeni yasal düzenleme ihtiyacı doğruyor.

Kamerayı bulan detektörler iş başında

ÖZELLİKLE kamuoyunda gündeme gelen gizli kamera kayıtları nedeniyle, bu cihazları tespit eden ürünlerde büyük ilgi görüyor. Kablosuz yayın yapan tüm kameraları böcek tespit ederek renkli ekranında gösteren detektörler, frekans göstergesi sayesinde yayının hangi frekansta olduğunu ekrana dijital olarak yansıtıyor. Gizli kameralarla birlikte böcek diye tabir edilen dinleme cihazlarının tespiti içinde kullanılan detektörler ortalama 90 TL fiyata satılıyor. Firma yetkilileri gündeme düşün her kamera skandalının ardından satışlarda önemli artışların yaşandığını söylüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Küçük Gelin 43. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014