Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gipys Kings Bursa`da

'50. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında Bursa'da konser verecek olmanın mutluluğunu yaşayan Gipsy Kings'in solisti Nicolas Reyes, Türkiye'yi çok sevdiklerini ve Tarkan'ı çok beğendiklerini söyledi.

Gipys Kings Bursa`da

Dünyaca ünlü müzik grubu Gipsy Kings, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda bu akşam verecekleri konser öncesinde Almira Otel'de düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Grubun solisti Nicolas Reyes, toplantıya grup üyelerini tanıtarak başladı.
Nicolas Reyes, Bursa konserinin heyecanını yaşadıklarını söyleyerek, "Burada grup olarak bulunmaktan ve konser verecek olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.
Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen '50. Uluslararası Bursa Festivali' sebebiyle Bursa'ya ilk kez geldiklerini söyleyen Reyes, Türkiye'yi çok sevdiklerini özellikle Bursa ve İstanbul başta olmak üzere her kenti gezmek istediklerini belirtti.

"Eğlence için müzik yapıyoruz"
Etnik bir müzik olan flamenkoyu pop tarzına adapte ederek, aşkı, hüznü, eğlenceyi hareketli ritimlerle sunan grubun müziği ile ilgili bilgi veren Reyes, "Sürekli mutlu olmamızın sebebi, müziği ve ritmi eğlence olarak görmemizdir. Eğlence için yaptığımızdan ve çoğu parçalar mutluluğu anlattığından biz de sürekli mutluyuz" dedi.
Grubun yıllardır süregelen başarısını da sanat ve müziğin evrenselliğine değinerek açıklayan Nicolas Reyes, "Gipys Kings'in bugünkü durumu, bizim tarzımızdan kaynaklanıyor. Tüm dünya, bunun bizim müziğimiz olduğunu biliyor. Dolayısıyla biz Gipsy Kings olduk, bu bizim tarzımız. Tüm dünyada yaşadığımız bu güzelliğin tek açıklaması bizim tarzımızla açıklanabilir" diye konuştu.
Türk sanatçıları mümkün oldukça dinlemeye çalıştıklarını belirten Reyes, Tarkan'ı çok sevdiklerini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!