Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

''Gezi"ci yakınlarından Kocaoğlu'na protesto

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun çete lideri olarak 129 kişi ile birlikte yargılandığı büyükşehir belediye davasının duruşması 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirildi. Başkan Kocaoğlu, Gezi Parkı eylemlerinde yargılanan sanık yakınları tarafından protesto edildi.

''Gezi''ci yakınlarından Kocaoğlu'na protesto

Başkan Kocaoğlu ise eylemcilerin tavrına makam aracına bindiği sırada el sallayarak karşılık verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da bulunduğu 129 kişinin yargılanmasına 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşma öncesinde Başkan Kocağlu'nu, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Prof. Dr. Oğuz Oyan, Prof. Dr. Hülya Güven, Mustafa Moroğlu yalnız bırakmadı. 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun avukatı Ercan Demir, İZBAN Tanıtım Filmi'nin yeniden çok yönlü incelenmesini talep etti. Demir, "Eskişehir Üniversitesi olabilir. İstanbul'da Bilgi Üniversitesi ile birlikte Reklamcılar Derneği var. Buradan alınacak bir rapor olabilir. Uzman kişiler karma olarak rapor verebilir" diye konuştu.

"KİRAZ'LA BİR KEZ GÖRÜŞTÜM"

Duruşmada, belediyeye operasyonun başlamasına neden olan ifadeleri veren isimlerin başında gelen Cem Cevahir Kiraz'ın talebi gündeme geldi. Kiraz, mahkemeye verdiği dilekçede, "Mahkemede sağlıklı ifade veremedim. Yeniden dinlenmek istiyorum. Mahkemede baskı altındaydım" ifadelerini kullandı. Kocaoğlu'nun avukatı Demir de, "Benimle görüşmek istedi. Bizim davamızla alakası yok. Bu süreçle onun alakası yok. Defalarca yüz yüze gelmek istedi. Telefonda sürekli gündeme getirdi. Kendisi ile bir kere görüştüm" dedi.

TALEPLERE RED KARARI

Avukatlar, bürokratlarla ilgili farklı taleplerde bulundu. Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, Şirketler Koordinatörü Hilmi Özen'in avukatları Çankaya Katlı Otopark'ı ile ilgili yeniden bilirkişi incelemesi talep etti. Mahkemede şal alımları ile ilgili bilirkişi incelemesi de gündeme geldi.

Kararlar ve Tutanaklar Daire Başkanı Tülay Azeri'nin avukatı bilirkişi ses analiz raporunda sorun olduğu yeni rapor alınması gerektiğini ifade etti.

Mahkeme, tüm talepleri ret ederken ihbarcı Cem Cevahir Kıraz'ın yeniden dinlenme talebi gerek görülmedi. Dosyaya artı bir katkısı olmayacağını gerekçe gösteren mahkeme heyeti, 90 saniyelik İzban Tanıtım Filmi'nin Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden alınıp yine aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Kitle İletişim Bölümü'ne gönderilmesi, beş kişiden oluşan bilirkişi heyetinde dışarıdan yani özel sektörden de kişilerin bulunmasına karar verildi. Mahkeme davayı 28 Kasım 2013 tarihine erteledi.

KOCAOĞLU'NA PROTESTO

Kocaoğlu, mahkemeden çıkarken protestolar nedeniyle açıklama yapmakta zorlandı. Gezi Parkı eylemcilerine destek vermek üzere adliyeye gelen bir grup, Kocaoğlu konuşurken, "Gezi tutsakları onurumuzdur" sloganları attı. Kocaoğlu da konuşmasını kısa kesmek zorunda kaldı. Ardından "İzelman işçisi yalnız değildir. İşçi düşmanı Aziz Kocaoğlu" diye bağıran kalabalığa Kocaoğlu el salladı. Kocaoğlu daha sonra aracına binerek ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!