Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

GESİAD'IN MAYIS AYI SİNERJİ TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

Bursa Genç Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Bahadır Özgün, mayıs ayı sinerji toplantısını iptal ettiklerini açıkladı.

GESİAD'IN MAYIS AYI SİNERJİ TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

GESİAD tarafından her ay düzenlenen sinerji toplantıları, ülke ve kentle ilgili çeşitli konuların uzmanlar tarafından masaya yatırılarak gündem oluşturmasıyla biliniyor. GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Özgün, "Cumhuriyetimiz için büyük önem arz eden 12 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerimize sormayı arzuladığımız sorularımız vardı. Mayıs 2011 toplantımızda siyasi partilere eşit mesafede durmayı hedefledik ve bu doğrultuda AK Parti, CHP ve MHP il başkanlıklarına resmi bir yazı ile başvurarak üç partiden de birer milletvekili adaylarını konuşmacı olarak toplantımıza davet ettik" dedi.
Türkiye ekonomisinin en önemli meselelerinden biri olan cari açık ve dış ticaret açıklarının yanı sıra gümrük, teşvik ve vergi sistemleri, döviz politikaları, işsizlik, AB üyelik süreci, yeni anayasa modeli ve Bursa'ya özel planlamalar gibi konuların ele alınmak istendiği mayıs ayı toplantısına CHP ve MHP'den olumlu cevap geldiğini açıklayan Özgün, "Ne yazık ki iktidar partisinden resmi bir cevap gelmedi, ancak basın yolu ile toplantıya katılmayacaklarını öğrenmiş bulunmaktayız. Bunun için bugün yapmayı planladığımız toplantıyı iptal etmek zorunda kaldık. Demokrasinin gereği olarak, sorularımıza cevap verilmesi gerekirdi, ama davetimize bile cevap verilmedi" diye sitem etti.
Özgün, GESİAD üyelerine hitaben yazdığı bilgilendirme yazısında; "Demokratik, çağdaş ve özgür toplumların göstergesi olan sivil toplum kuruluşları, soru sorarak üyelerini ve toplumu aydınlatma görevini üstlenmelidirler. GESİAD yönetim kurulumuz bu bilinçle organize etmeye karar verdiği Mayıs 2011 sinerji toplantısını, iktidar partisinin katılmaması yüzünden iptal etmek zorunda kalmıştır. Soramadığımız ve aydınlatamadığımız için özür dileriz" ifadesini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!