Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Genelkurmay'dan önemli açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan alınan haberlere göre, ''Kenan Evren'in isminin kışladan kaldırılması yönünde herhangi bir çalışma olmadığı'' belirtildi...

Genelkurmay'dan önemli açıklama

İnternet andıcı davasında hakkında yakalama kararı bulunan, ancak yurtdışına kaçtığı yönünde haberleri çıkan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı hakkında Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1. Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili konularda, günlük tartışmaların dışında kalmak, sadece ilgili konularda kamuoyunu bilgilendirme amaçlı haber vermek prensip edinilmiştir.

2.  Ancak, 20-24 Kasım 2011 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında haber olarak verilen konular hakkında açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatmanın yararlı olacağı düşünülmüştür.

3.  Hasdal'da tutuklu bulunan silah arkadaşlarımızı ziyaret; silah arkadaşlığı dayanışmasının, insani ve vicdani duyguların tezahür ettiği ve oldukça önemsediğimiz, Askeri Savcılıktan müsaade alınarak ve cezaevi kurallarına uyularak, bireysel olarak gönüllülük esasına göre yapılan bir faaliyettir.

4.  Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile ilgili olarak Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır.

5.  Yedinci Cumhurbaşkanı Sayın Kenan EVREN'in isminin kışladan kaldırılacağı yönünde herhangi bir çalışma mevcut değildir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!