Genelkurmay Başkanı'ndan şehidin kızına altın

Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen patlamada şehit olan onbaşı Ahmet Tosun'un eşi Adana'da bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Genelkurmay Başkanı'ndan şehidin kızına altın

Kayseri'nin Develi ilçesinde bilgisayar öğretmenliği yaparken, kısa dönem olarak vatani göreve giden Ahmet Tosun'un şehit düştüğü dönemde yaklaşık 5 aylık hamile olan eşi Seda Tosun, Adana'da Özel Metro Hastanesi'nde doğumunu gerçekleştirdi.


Anne Tosun, yaklaşık 3 kilo 400 gram ağırlında sağlıklı şekilde dünyaya gelen kızlarına, eşinin askere gitmeden önce koymak istediği ''Esma Yaren'' ismini verdi. Tosun, kızına her baktığında eşini hatırladığını, sevinç ve hüznü bir arada yaşadığını anlattı.

Şehidin babası Celil Tosun,''Allah herkese torun duygusunu yaşatsın ama, bir yandan üzgünüz. Babası gitti, mukadderat böyleymiş, inşallah evladı vatan, millet için hayırlı evlat olur. Babasının yerini inşallah tutar'' dedi.

Şehidin annesi Raziye Tosun da oğlundan geriye kalan en büyük hatıranın torunları olduğunu belirterek, ''Onu hiç yalnız bırakmayacağız. Yaşadığımız üzüntüleri onun gülücükleriyle geride bırakacağız'' dedi.

Genelkurmay Başkanı Özel, çiçek ve altın gönderdi

Adana 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, eşi Selma Bostancı ile Özel Metro Hastanesi'nde doğum yapan şehidin eşi Seda Tosun'u hastane odasında ziyaret etti.

Tümgeneral Bostancı, şehidin ailesiyle ilk günden bu yana yakından ilgilendiklerini ve bebeğin sağlığıyla ilgili de takiplerin sürekli yapıldığını belirterek, Esma Yaren ismi verilen kız çocuğunun kendilerine şehidin emaneti olduğunu, bundan sonra da sahip çıkacaklarını belirtti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in iyi dileklerini ileten Tümgeneral Bostancı, şehidin eşi Seda Tosun'a Orgeneral Özel'in gönderdiği çiçeği verip, bebeğe altın taktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!