Gençlik meclisleri bir arada daha güçlü

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan 'Bursa Gençlik Meclisleri Buluşmaları'nın 4.'sü Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde düzenlendi.

Gençlik meclisleri bir arada daha güçlü

Bursa'da faaliyetlerini sürdüren gençlik meclisleri arasında iletişim ağının güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen buluşmaların 4.'sü Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Nilüfer Kent Konseyi Evi'nde gerçekleşen toplantıya Bursa, Nilüfer ve Harmancık Gençlik Meclisi katıldı. Toplantının açılışında konuşan Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ile Genel Sekreter Mehmet Kartal, gençlik meclislerine çalışmalarında başarılar diledi.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ali Cenk Algün, gençlik meclislerini Nilüfer'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Bursa'da bulunan gençlik meclisleri arasında oluşturulan iletişim ağı sayesinde seslerinin daha güçlü çıktığını söyleyen Algün, "Buluşmalarda güncel sorunları tartışıyoruz. 4. Bursa Gençlik Meclisleri Buluşması´nın gündemi ise anayasa değişikliklerinde ´gençliğin rolü ne olacak' konusudur. Buluşmada, yeni anayasa ile ilgili 'Bursa'da yaşayan gençler ne düşünmektedir´ sorusuna cevap aradık" dedi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ise, "Nilüfer Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen '4. Bursa Gençlik Meclisleri Buluşması'nda, gençler organize bir şekilde çalışmak için yol haritası belirliyor. Anayasa çalışmalarında gençlik politikası hazırlanması için Bursa'nın ortak sesi olacağız" diye konuştu.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'ni başarılı organizasyonlarından dolayı kutlayan Darılmazlar, buluşmada belirlenen yol haritasının gelecekteki çalışmaları şekillendireceğini söyledi. Harmancık Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Gedik, bir arada çalışmanın önemli olduğunu söyledi.

Konuşmalarının ardından buluşmanın 2. oturumda, gençlik meclisleri faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bursa Gençlik Meclisi adına konuşan Ahmet Can Üneş, Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiklerini, öğrencilere yönelik bilgilendirme stantları açtıklarını söyledi. Harmancık Gençlik Meclisi Genel Sekreteri Recep Durak ise sportif faaliyetlere önem verdiklerini, Ünidağ ile beraber ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlattı. Nilüfer Gençlik Meclisi'nden Murat Buluç, Eylem ise 1.1 faaliyetleri üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade etti.

Buluşmanın son bölümünde de Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Siyaset Bilimi Çalışma Grubu Temsilcisi Emin Eminoğlu'nun moderatörlüğünde ´anayasa değişikliğinde gençliğin rolü ne olacak?' konulu atölye çalışması gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında öne çıkan başlıklar ise ´anayasa çalışmalarında gençlik politikaları üzerine bilgilendirme toplantıları, saha çalışmaları, söyleşiler ve deneyim paylaşımları´ şeklinde oluştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!