Gençleri alkolden korumak için kolları sıvadılar

Almanya'da alkol ve alkole bağlı ölümlerin artması alkol tüketiminin gençler arasında artması yetkilileri harekete geçirdi. Uzmanlar ilk eylem olarak alkol fiyatlarının artırılması önerdi

Gençleri alkolden korumak için kolları sıvadılar

Almanya'da alkol ve alkole bağlı ölümlerin artması alkol tüketiminin gençler arasında artması yetkilileri harekete geçirdi. Uzmanlar ilk eylem olarak alkol fiyatlarının artırılması önerdi.

İskoçya'da alkole yapılan zam dolayısıyla gençler arasında alkol kullanımının azaldığına dikkat çeken Alman Bağımlılık Sorunları Merkezi Müdürü Raphael Gassmann, alkol fiyatları ne kadar düşük olursa o derece tüketildiğini tespit ettiklerini ve bundan dolayı da Federal Hükümet Uyuşturucu Komisyonundan alkol fiyatlarının arttırılmasını istediklerini belirtti.

Alkol ve alkole bağlı rahatsızlıkların tedavisinin hastalık kasalarını zorladığını açıklayan AOK Hastalık Kasası Uzmanı Kai Kolpatzik de alkolün "yüksek tüketim ülkelerinden" biri olduğunu dikkati çekerek, bir an önce alkollü içeceklerin fiyatlarının artırılması gerektiğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!