Genç Timsahlar, iddialı geliyor

Yeni sezon hazırlıklarını Afyon'da sürdüren takımımızın genç oyuncuları Jani Atanasov, Çağatay Yılmaz ve Ozan Can Kökçü, kulüp televizyonuna konuk oldu

Genç Timsahlar, iddialı geliyor

Genç oyuncular kamp sürecinden, takıma, önümüzdeki sezondan, gelecek hedeflerine kadar bir çok konuda Bursaspor TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

 

Jani Atanasov
"1999 yılında Makedonya'nın Strumica şehrinde doğdum. Futbola son beş yıldır Akademia Pandev takımında devam ediyordum,Makedonya'nın genç yaş milli takımlarında görev yapmamın yanı sıra A milli takımla birlikte antrenmanlara çıktım Türkiye ile bir kez karşı karşıya gelmiştik ve ben yedek kulübesindeydim. Bursaspor'un maçlarını daha önce televizyondan takip etme şansım olmuştu. Bursaspor'un benimle ilgilendiğini duyunca çok iyi hissettim çünkü Bursaspor gibi büyük bir takımda oynamak istiyordum ve hayalim gerçekleşti. Takıma çok çabuk alıştım. Yeni sezon öncesi hazırlık kampı çok iyi geçiyor. Öncelikle gösterdiğim performans ile formayı almak istiyorum sonrasını ise zaman gösterecek. Orta sahada 8 numara'ya benzer bir rol üstleniyorum. Hem defansif hem ofansif olarak oynuyorum ama milli takımda daha çok 10 numara gibi oynuyorum. Duran top kullanmayı ve şut atmayı seviyorum ama 8 numara bölgesinde oynamayı daha çok seviyorum. Bursaspor'a transfer olacağım süreçte sosyal medya hesaplarımdan çok sayıda mesaj aldım ve çok mutlu oldum çünkü Teksas Türkiye'nin en büyük taraftar grubu bu nedenle çok hoşnut kaldım. Bursaspor taraftarının ve şehrin beklentisini karşılayabileceğimi düşünüyorum."

 

Çağatay Yılmaz
"Kamp çok yoğun tempoda geçiyor ama bu yorgunluğun bizim gelişimimiz açısından oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Burada zaman çok çabuk geçiyor aslında biz de çabuk geçmesini istemiyoruz çünkü ilk kampımız oldukça heyecanlıyız çok mutluyuz. Takımdaki ağabeylerimiz sayesinde uyum sürecini çok kolay geçtik. Altyapıda gol atmamla tanındım. Orada gösterdiğim performans ile A takıma kadar yükseldim. Kamp sürecinde Samet hoca ve ekibi benimle çok yakından ilgileniyor, ben de bu ilgiyi karşılıksız bırakmayarak forma şansı bulmak istiyorum. İlk hedefim ise A takımda kalıcı olmak.Bu sene çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Samet Aybaba gençlere önem veren bir teknik adam. Geçmişte Türk futboluna kazandırdığı isimlere bakarak bizler de onlar gibi olmak istiyoruz. Önümüzde Bursaspor altyapısından yetişerek A takıma yükselen ve burada başarılı olan bir çok örnek var tekrarlıyorum bizler de onlar gibi olmak ve alt yaş kategorilerimizdeki kardeşlerimize yardımcı olmak istiyoruz.
Taraftarımız her zaman gençlere sahip çıkmıştır. Bizlere de destek olmalarını istiyoruz. Onlar zaten her anlamda Türkiye'nin bir numarası konumunda. Gönderdikleri mesajlar ve temennileri için çok teşekkür ediyorum. Son olaraksa bu günlere gelmemde emeği yadsınamayacak olan aileme ve altyapı hocalarıma çok teşekkür ediyorum."

Ozan Can Kökcü
"Kamp şu ana kadar çok güzel geçiyor.Ayrıca ben aslen Afyon Emirdağ'lıyım. O nedenle burada olmanın benim için ayrı bir anlamı var. Hocalarımızı ve takım arkadaşlarımızı tanımaya çalışıyoruz. Samet Hoca'nın gelişi ile birlikte tüm genç arkadaşlar aslında çok heyecanlandık çünkü Samet Aybaba gençlere değer veren bir isim. İnşallah bu şansı çok iyi değerlendiririz ve kendimizi gösterebiliriz. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Oynadığım mevkide risk almak gerekiyor. Bunu da en iyi şekilde göstermeye çalışacağım. Topla oynamayı çok seviyorum. Hızlı ve teknik bir oyuncuyum. İnşallah bu sene gerçek Ozan Can'ı gösterebilirim. Kiralık olarak gittiğim Hollanda'da sezon benim için çok iyi geçti. Neredeyse tüm maçlarda oynadım. Gol ve asistler ürettim. Kendimi geliştirdiğimi ve daha güçlü geri döndüğümü düşünüyorum. Şu an burada olduğum için çok mutlu ve gururluyum inşallah burada kalıcı olurum. Bu sene daha çok süre almak istiyorum sonrasında ise Bursaspor'a uzun süre hizmet etmek istiyorum. Avrupa'da üst düzey takımlarda da oynamayı tabiî ki isterim.
Hollanda'da sokak futbolu çok moda. Ben de orada bir çok hareket öğrendim umarım taraftarımızın karşısında bu hareketleri sergileyebilirim. Bursaspor taraftarı daima bizlere destek veriyor. Umarım bu desteklerine devam ederler."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!