Genç sporcu güçlükle sakinleştirildi

Türkiye Atletizm Federasyonunun Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında Erzurum'da düzenlenen grup yarışmalarında öğretmenine verdiği kazanma sözünü tutamayan ortaokul öğrencisi Ayşe Şaran, pistte hüngür hüngür ağladı.

Genç sporcu güçlükle sakinleştirildi

Yarışmalara katılan antrenör ve görevliler kendini yere atan öğrenciyi güçlükle sakinleştirebildi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kampüsü'nde yapılan minikler ve yıldızlar grup yarışmalarına Erzurum'un yanı sıra Kars, Iğdır, Ağrı ve Ardahan'dan 150 sprocu katıldı. Kar yağışı altında gerçekleşen yarışlarda öğrenciler dereceye girebilmek için büyük efor sarf etti. Pistte koşan sporculara, arkadaşları ve antrenörleri de parkur dışından seslenerek destek oldu.

Beden eğitimi öğretmenine verdiği sözü yerine getiremediği için çok üzgün olduğunu söyleyen Şaran, "Öğretmenime 'kazanacağım' dedim ama yapamadım. Çok üzgünüm, herkesten özür diliyorum. İyi koşabilsem takım ikinci olacak ve Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanacaktık" diye konuştu.

Atletizm İl Temsilcisi Beden Eğitimi Öğretmeni Fesih Doğan, "Atletizm Geliştirme Projesi'ne federasyonumuz üzerinde çok fazla durduğu bir dal. Buradaki amaç, küçük yaştaki çocuklarımızın hem spora kazandırılması, hem de yetenekli sporcuların bulunup atletizm camiasına sürekli olarak başarılı bir şekilde devam ettirilmesi. Bölge yarışmasına 5 il katıldı.

Burada dereceye girecek olan iller, Sakarya'da finallerde gurubumuzu temsil edecekler. Hava şartları fazla iyi değildi. Ama krosun zaten özelliği, doğada zorlu mücadeleye dayanan bir yarışma türü. O yüzden kros yarışmaları bu şekilde yapılıyor" dedi.

Yarışmalar sonunda dereceye giren takım ve sporculara düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verildi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!