Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik'te Refik Yılmaz kazandı

Gemlik'te Belediye Başkanvekilliği görevine AK Parti'li Refik Yılmaz seçildi.

Gemlik'te Refik Yılmaz kazandı

CHP'DEKİ KÖSTEBEK KİM TARTIŞMASI

Gemlik Belediye Başkanvekilliği seçimi büyük bir heyecana sahne oldu. MHP'li Ömer Kahraman'ın mazeretli olarak katılmadığı ve çoğunluğun sağlandığı toplantıda ilk 3 turu CHP'den aday olan Necdet Ersoy'un 1 oy gerisinden takip eden AK Partili Refik Yılmaz, son turda 12 oy alarak tekrar Gemlik Belediye Başkanvekili seçildi.
Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler'in İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk iddiası ile görevden alınmasından sonra tartışmalara yol açan ve yargının kararıyla yenilenmesi istenen Başkanvekilliği seçimi yapıldı. Olağanüstü toplantıda seçimde kilit rol oynaması beklenen MHP'den Ömer Kahraman mazeretli olarak katılmadı. CHP'li Meclis Başkanvekili Fikret Çolakoğlu'nun başkanlığında yapılan seçimlerde Ak Parti'den Refik Yılmaz, CHP'den Necdet Ersoy, MHP'den ise Suat Laçinok aday gösterildi. İlk turda 24 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde CHP'li Ersoy 12, AK Parti'li Yılmaz 11, MHP'den Suat Laçinok ise 1 oy aldı. Salt çoğunluğun sağlanmaması sebebiyle geçilen ikinci ve üçüncü turda yine Necdet Ersoy 12, Refik Yılmaz 11, Suat Laçinok 1 oy aldı. 4. tura geçilirken MHP'li Başkan vekili adayı Suat Laçinok, partinin aldığı karar doğrultusunda son turdaki oylamaya katılmayacağını söyleyerek salondan ayrıldı.
Son turdaki seçimler büyük bir heyecana sahne olurken, sandıktan çıkan sonuç karşısında CHP'liler büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Son turdaki seçimlerde Refik Yılmaz 11'e karşın 12 oy alarak, Gemlik Belediye Başkanvekilliğine getirildi. Sandıktan çıkan sonuca büyük tepki gösteren CHP kanadı, meclis salonunu gözyaşları içerisinde terk etti. Öte yandan meclis binası dışarısında bekleyen Gemlikliler arasında da tartışmalar yaşandı.
Tekrar başkanvekilliğine getirilen AK Partili Refik Yılmaz ise 10 ay boyunca yaptıkları hizmeti görmezden gelmeyip, kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Yılmaz, Gemlik halkına yapılan bu hizmetin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Gemlik'te Refik Yılmaz kazandı Gemlik'te Refik Yılmaz kazandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!