Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik'te gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde hafta sonu yaşanan gergin olayların ardından gözaltına alınan 5 kişi, adliyedeki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Gemlik'te gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı


Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Büyük Gemlik Yürüyüşü" adı altında yapılmak istenen ancak Valilik tarafından yasaklanan yürüyüşle ilgili alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde Gemlik'te 5 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda oluşturulan kriz merkezinde gelişmeleri takip ettikten sonra soruları yanıtlayan Harput, Valiliğin kamu düzeni ve huzuru adına herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için aldığı kararlar doğrultusunda tüm birimlerin üzerine düşeni yaptığını belirtti.
Harput, "Küçük bir yerel tartışmanın dışında ciddi bir sıkıntı olmadan günü geçirdik" dedi.
Harput, İçişleri Bakanlığı'nın konuyla ilgili 3 gün önce bazı illeri uyardığına dikkat çekerek, şunları söyledi:
"Hem dışardan gelecek kitleler, hem de bunlara karşı eylem yapmak isteyen gruplar büyük ekseriyetle aldığımız karara uydu. Bu grupların çoğunluğu aklı selimle hareket etti. Son üç gündür bütün görevli arkadaşlar fedakarca çalıştı, hepsine teşekkür ediyorum."
Pazar günü yaşanan olaylarda gözaltına alınan 5 kişi, geceyi Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde geçirdikten sonra sabah saatlerinde sevk edildikleri adliyedeki sorgularının ardından serbest bırakıldı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!