Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik, Mudanya'yı sollayacak! Sahilde çadıra izin yok (ÖZEL HABER)

Bursada Bugün ailesi, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ı ziyaret etti. Tebrik ziyaretinde konuşan Sertaslan önemli açıklamalarda bulundu. İlçedeki çalışmaların dört koldan ilerlediğini söyleyen Sertaslan, kısa sürede Mudanya'yı gölgede bırakacaklarını iddia etti.

Gemlik, Mudanya'yı sollayacak! Sahilde çadıra izin yok (ÖZEL HABER)

BURCU SEKMEN/BURSADA BUGÜN

Bursada Bugün yönetimi Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ı ziyaret etti. Bursada Bugün İcra Kurulu Başkanı Ferdi Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir, Köşe Yazarı Aysın Komitgan ile İstihbarat ve Haber Şefi Yaman Kaya'nın katıldığı ziyarette Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan, şehir gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"SAHİLDE ÇADIRA İZİN YOK"

Mudanya sahilinde yaşanan Suriyeli krizine ilişkin de açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bizim önceliğimiz denetimdir. Kimsenin uyruğu ile falan ilgilendiğimiz yok. Bir yerde çadır görürsek kaldırıyoruz içinden Suriyeli mi çıkar, Türk vatandaşı mı çıkar bilemeyiz. Senin benim olayı söz konusu olamaz. Burada 150 tane çadıra müsaade etsek Bursa'da yaşayan 3 milyon insana haksızlık etmiş oluruz. Bu kadar net" diye konuştu.

TOKİ İÇİN 74 MİLYON LİRA LAZIM

Gemlik'te bir kısmı tamamlanan TOKİ konutları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Sertaslan, taahhüt edilen projelerin tamamlanabilmesi için 74 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söyledi.

"BÜYÜKŞEHİR İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ"

Gemlik'e yapılması tamamlanan yatırımlar noktasında  Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını belirten Mehmet Uğur Sertaslan, " İlçemizde çok kirli akan bir Karsak deremiz var. Karsak için Büyükşehir Belediyesi ile iş bölümü gerçekleştirdik. Derenin temizliği ve rehabilitasyonunu Büyükşehir üstlenirken, çevresinde yolların boşaltılmasını ve fabrikalar tarafından işgal edi lmiş alanların düzenlemesini biz gerçekleştireceğiz. Kısa vadeli bir iş değil en az 2 yıl süresi var" diye örnek verdi.

"GEMLİK, BALIK PAZARINA KAVUŞACAK"

Seçim sürecinde balık pazarına ilişkin vaatlerini yeniden dile getiren Mehmet Uğur Sertaslan, denizlerde av yasağının başlaması ile birlikte adı balık pazarı olan ancak balık bulunmayan Pazar için kolları sıvadıklarını ve Eylül ayına kadar bölgedeki çalışmaların tamamlanacağını ifade etti.

"GEMLİK, MUDANYA'YI SOLLAYACAK"

Kısa bir süre sonra Gemlik'in Mudanya'yı gölgede bırakacağının altını çizen Sertaslan, ilçede kıyı şeridi ve mülkiyet alanlarına ilişkin konuların çözülmesiyle ani bir atağa geçeceğini kaydetti. Yeni sahil bölgesini trafiğe kapatmayı planlayan Sertaslan, "Eski Tİbel otelden yeni sahildeki kafelerin sonuna kadar olan yolu saat 19.00-05.00 arası trafiğe kapatmayı düşünüyoruz" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!