Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik Belediyesi'nden okula yeni başlayan miniklere destek (ÖZEL HABER)

Gemlik Belediyesi'nin geçen yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da ilkokula yeni başlayan öğrencilere kırtasiye seti desteği sürüyor. Minikler okula başladıkları ilk gün ihtiyaçları olacak her şeyi sıralarının üzerinde buluyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bizler belediye olarak bu desteği kim ihtiyaç sahibi, kim değil diye ayırmadan tüm miniklere veriyoruz, onların mutluluğunu ve bana teşekkür edişlerini büyük keyifle izliyorum" dedi.

Gemlik Belediyesi'nden okula yeni başlayan miniklere destek (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Gemlik Belediyesi okula yeni başlayan miniklere kırtasiye desteği veriyor. Öğrencinin ihtiyacı olan her ürünü çantalarıyla beraber, okulun ilk günü sıralarında bulduğunu ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bütün küçük çocuklarımız hediyeye bayılıyorlar, ihtiyaç sahiplerini ayırmadan tüm öğrencilerimize bu hediyeleri veriyoruz. Çocuklarımızın, en kıymetli hazinelerimizin arasında ayrımcılık yaratmamak adına tüm öğrencilerimizi bu hediyelerden yararlandırıyoruz" dedi.

"BUNU TÜM TÜRKİYE DUYSUN ÖRNEK ALSIN İSTİYORUM"

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye seti hediye ediyoruz. Bir öğrencinin ilkokula başladığında neye ihtiyacı varsa; güzel yazı defteri, kuru boya, pastel boya, kalem, kalem tıraş, silgi, matara, beslenme çantasına kadar her şeyi veriyoruz. Bütün küçük çocuklarımız hediyeye bayılıyorlar. Bu yıl, bin 600 civarı öğrenciye dağıtıyoruz. Belediyenin personeli gidip öğretmenlere teslim ediyorlar öğretmenleri gelen çocuklara sıralarında hazır bekler vaziyete sunuyor. Ben de gidip bazı sınıflarda onların mutluluğunu ve bana teşekkür edişlerini dinliyorum büyük bir keyifle geri geliyorum. Bunu tüm Türkiye duysun ve örnek alsın istiyorum" diyerek desteklerini özetledi.

YALNIZCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DEĞİL TÜM ÇOCUKLARA

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, bu hediyelerin yalnızca ihtiyaç sahiplerine değil, tüm çocuklara verilmesinin altında yatan hikayeyiyse şöyle anlattı: "Oğlumu okula ilk defa götürdüğüm gün dün gibi aklımda. Babası ilçe başkanı, eli ayağı düzgün, jilet gibi giyinmiş olduğu için, ona gel bakalım Ömer en ön sıraya geç denildi. Babasının annesinin durumu iyi olmadığı için çanta ve elbise alınamayan iki çocuk, yavrum sen şimdilik geç bakalım arkaya diyerek arka sıralara gönderildi. Çocuk hayatın ilk resmi gününde bunu yaşıyor. En kıymetli hazinelerimize bunu yaşatamayız dedim. Çocukları 'Belediye'nin dağıttığı çantayı kullanıyor demek ki yoksul' diye neden damgalayalım, Herkese dağıtacağız dedik."

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!