Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gemlik Belediye Meclisi toplandı

Gemlik Belediye Meclisi bir aylık tatilin ardından ilk toplantısını yaptı.

Gemlik Belediye Meclisi toplandı

İmar konularının ağırlıklı olarak gündeme geldiği toplantıda normal zamanlara göre çok sayıda konu ele alındı. Yapılan ilk toplantıya AK Parti'den Necmettin Rama, CHP'den Ayfer Ağırbaş ve bağımsız üye Bülent Dalkılıç katılmadı. Hayırlı bir meclis yılı olması dilekleri ile Belediye Başkanvekili ve Meclis Başkanı Refik Yılmaz tarafından açılan toplantıda ilk gündem konusu 'Terme termal suları' oldu. Terme bölgesine Gemlik için yüzme havuzu yapılması ile alakalı Büyükşehir Belediyesi ile imzalanması planlanan protokolle alakalı belediyeye yetki verilmesi teklif edilirken, Büyükşehir'in Gemlik'e tesis sunmak istediği dile getirildi. Hem yüzme havuzu hem de şifalı sudan faydalanılması gerektiğini de belirten Refik Yılmaz, bu tesislerden Gemlik halkının yararlanmasının öneminden bahsetti.
CHP adına söz alan grup sözcüsü Necdet Ersoy, meclis kararının daha önce alındığını, ihaleye çıktığında sonuç alınmamasına rağmen arkasının getirilmediğini belirtti. Ersoy; ''Orta da teklif var, ama proje yok, projelendirilsin görelim. Gemlik'in yararına olacak işlerin arkasında oluruz, CHP grubu olarak projelendirilmeden yetki istenmesine karşıyız'' dedi.
MHP adına söz alan Grup Sözcüsü Suat Laçinok de, toplantı öncesi basına da dağıtmış olduğu Terme suyu ile alakalı itirazlarını içeren bir konuşma yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!