Gemide sır olan mühendisi bulana ödül!

Litvanya'dan yüklediği kimyasal yükü 2 yıl önce Hollanda'ya götüren Malta Bandıralı gemide sır olan gemi mühendisi 29 yaşındaki Muzaffer Utku Cinkara'yı bulan, yerini bilen ya da başına gelenlerle ilgili bilgisi olanlara ailesi 30 bin lira ödül verecek.

Gemide sır olan mühendisi bulana ödül!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi'nden 2003'de birincilikle mezun olan ve diplomasını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın elinden alan Muzaffer Utku Cinkara, Geden Lines şirketinde çalışmaya başladı. Şirkete ait Rocket adlı Malta bandıralı geminin başmühendisi olan Cinkara, 2 Ocak 2011'de 23 bin grostonluk kimyasal yük ile Litvanya'nın Klaipeda Limanı'ndan Hollanda'nın Rotterdam Limanı'na gitmek için yola çıktı. Gemi 60'ıncı mildeyken Cinkara ortadan kayboldu.

"OĞLUNUZ İNTİHAR ETTİ"
Tüm aramalara rağmen Cinkara bulunamayınca, başmühendis Cinkara'nın intihar ettiği rapor edilip şirket aracılığıyla Adana'da yaşayan ailesine bildirildi.

"OĞLUMUZ EVLENECEKTİ"
Oğullarının intihar ettiği yönünde verilen haberle yıkılan Cinkara Ailesi bu habere inanamadı. Baba Sinan ve anne Güler, oğullarının yolculuğa çıkmadan önce Rus sevgilisiyle Natalia ile evlenme hazırlığı yaptığını intihar etmesinin mümkün olmadığını belirterek 2 yıldır oğullarından bir haber bekliyor.

30 BİN LİRA ÖDÜL
Oğlunun başına gelenleri gemide çalışanların bildiğini iddia eden baba Sinan ve anne Güler, "Ellerini vicdanlarını koyup bize oğluma ne olduğunu anlatsınlar. Oğlum intihar edecek bir yapıya sahip değildi. Espirili, hayat doluydu. Evlenmeyi düşünüyordu. Ev ve eşyalarını bile almıştı. Evlenmeyi düşünen birisi intihar eder mi? Bizden bir şeyler saklanıyor. Oğluma ne olduysa açıklasınlar. Bizden ve kanundan bir şeyler saklanıyor. Oğlumu bulan, yerini bilen ya da başına ne geldiğini bilen kişiye 30 bin lira ödül vereceğiz. Bizim tek isteğimiz oğlumuza gerçekten ne oldu? Bunu bilmek bizim hakkımız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!