Geleceğin yazarları Bursa İncirli'de buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İncirli Kültür Merkezi, geleceğini yazarlarını bir araya getirdi. 

Geleceğin yazarları Bursa İncirli'de buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen kültürel faaliyetler her yaştan insanın ilgisini çekiyor. İncirli Kültür Merkezi'nde ayda iki kez yapılan atölye çalışmaları, edebiyata gönül verenlere ufuk açıyor.

Şair Cahit Zarifoğlu adına düzenlenen atölye çalışmalarına katılan geleceğin yazarları, Türk edebiyatı ve düşünce dünyasına ilişkin kendilerini geliştirme fırsatı yakaladı.

Şair, neyzen ve tanburi Mustafa Baki Efe'nin katıldığı atölye çalışmasında musiki ve edebiyat konuşuldu.

Efe, yakın tarihin önemli üstatları Bekir Sıtkı Sezgin, Niyazi Sayın, Necdet Yaşar ve Tanburi Cemil Bey'in hayat hikâyelerini ve eserlerini anlattı. Musikinin öncelikle bir dinleme sanatı olduğunu söyleyen Baki Efe, ülkelerin müziğine bakılarak o ülkenin kültürel niteliğinin ortaya çıkabileceğini ifade etti.

İncirli Kültür Merkezi'nde ayda iki kez düzenlenen yazarlık atölyesi 20 Şubat'ta farklı bir konu başlığında yine edebiyatseverleri ağırlayacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!